Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jaja ślimaka pod mikroskopem

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Jaja ślimaka pod mikroskopem

Post autor: zulix »

Zaku zdrapał nieco więc nie wiem jaki gatunek, ani czy podczas zdrapywania jaja nie zostały poważnie uszkodzone:
Mały kokonik:
Obrazek

Pojedyncze jajo (być może zdeformowane):
Obrazek

Jeżeli ktoś myśli, że ślimaki siedzą sobie tam grzecznie w tych jajeczkach to zapewne się mylą:
40X http://www.youtube.com/watch?v=BGuwmqmBUZk
100X http://www.youtube.com/watch?v=NWtAYAIBZXc
Kręcenie jaj: Zaku&Zulix :ale jaja:

Niestety głębia ostrości pod mikroskopem jest minimalna a jaja ślimaka 3D więc widać tak sobie.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2010, 20:22 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Nie zdrapywałem - wyleciały z dna przy odmulaniu :) Chyba były luzem w żwirku. To drugie jajo zawsze jest kwadratowe.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Na pierwszym filmie bardzo przypominają wypławki, ale na 2 bardziej przypominają ślimaki bezmuszlowe :) Zatem głowy nie daję - może to są nawet jaja wypławków? Oczy są jednak bardzo wyraźne co świadczy, że to jednak ślimaki. Gdzieś tam widać też "rogi".
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Oby nie było ich za wiele, bo restart i odkażanie wybije mi pozostałe fajne zwierzątka w akwarium :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”