Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Do identyfikacji...

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Do identyfikacji...

Post autor: zulix »

Ni to nicień, ni skąposzczet (wg tablic w mojej mądrej książce) tak więc na razie nie daję filmu tylko fotkę.
Może ktoś się wykaże. Ja oczywiście również będę szukać.
Robaczek sobie żył w podłożu akwarium i został wessany podczas odmulania. Jego grubość to praktycznie włosowa a długość chyba nie przekraczała 1 cm.
Obrazek
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Wrzuć jeszcze filmiki, przed i po podaniu środka nasennego :P
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Nie udało mi się jeszcze zidentyfikować więc daję materiał filmowy. Może ktoś będzie wiedział co to jest:
http://www.youtube.com/watch?v=GYRLI_wtwXk

Robak za bardzo się ruszał więc dostał kropelkę alkoholu ("kto pije i pali ten nie ma robali...".
40X: http://www.youtube.com/watch?v=or2mp6Fpisg

100X: http://www.youtube.com/watch?v=jGdWt_WMT68
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
chudypiotrek7
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Elbląg
Akwarium: 112l Amazonka
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: chudypiotrek7 »

Pamiętam że oglądałem takie cuś gdy przyniosłem kiedyś jako podłoże zwykły żwir rzeczny. To jakieś żyjątko które szkody w akwa nie robiły. Ale nie wiem co to jest..
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Też nie przypuszczam aby to było groźne, ale ciekawość ciekawością :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

czyżby larwa ochotki? (Chironomus)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Raczej nie przypomina: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ochotka

A tak nawiasem mówiąc ochotki, wodzenia itp. robali jeszcze nie badałem. Jak ktoś będzie miał kiedyś czas i podrzuci np. na spotkanie po kilka sztuk robaczków to będę wdzięczny :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
chudypiotrek7
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Elbląg
Akwarium: 112l Amazonka
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: chudypiotrek7 »

Nie na pewno nie larwa komara. Te stworzonko było raczej cieńsze i inaczej zbudowane.. Po drugie żyło już w podłożu od dawna zanim je obejrzałem pod mikroskopem.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Przed chwilką robiłem podmiankę w akwarium. Biorę wodę ze studni i po wlaniu drugiego wiaderka na dno spadł biały robak. Wiem, że nie pomożecie mi bez zdjęcia powiedzieć co to jest ale próbowałem je zrobić tyle, że zwykłą cyfrówką jest to raczej nie możliwe. Ogólnie zignorowałbym to ale pije tą wodę ze studni i teraz się zastanawiam co w niej siedzi... Robak jest cały biały wielkość około 1cm z przodu wygląda jak krewetka. Ogon ma tak podkulony jakby nie wykształcony czy coś. Może ktoś kto ma możliwość zrobienia zdjęcia temu czemuś wstawiłby je na forum? Gdyby nie była to woda pitna to byłoby mi wszystko jedno ale w takim przypadku chciałbym wiedzieć co to jest.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Jeżeli jest wystarczająco małe to polecam mój lub Joanny mikroskop.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

zulix, do Joanny mam trochę nie po drodze, problem polega na tym, że nie wiem kiedy będę w rzeszowie może gdzieś koło środy kolega Artur zaoferował pomoc ale jak mu się nie uda to może Ty mi pomożesz zrobić zdjęcię?
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Damian23111, porównaj ze zdjęciami rozwielitki - na 80% to to ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Damian23111 pisze:wielkość około 1cm z przodu wygląda jak krewetka. Ogon ma tak podkulony jakby nie wykształcony czy coś.
A tak w ogóle to celuję, że to ośliczka. Może też być to larwa pływaka żółtobrzeżka lub jętki. Trudno po opisie dojść do czegoś wiążącego.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

kwadratos, rozwielitka to to raczej nie jest...

zulix, najbardziej to przypomina z tych co napisałeś larwę jętki ale to też nie tak na 100% Ja powinienem być w rzeszowie w środę ale na 100% będę wiedział dziś wieczorem bo napisałem Arturowi, że przyjadę z robakiem do niego ale wydaje mi się, że aparatem ciężko będzie zrobić zdjęcie lepiej mikroskopem by było.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

to zaglądniesz i do mnie i do Jarka :)
jak robal ma 1cm to nie powinno być tragedii - jest szansa, że coś będzie widać (choć pewnie będzie bardzo płytka głębia ostrości w porównaniu z mikroskopem)
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”