Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Róg

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadow
Posty: 81
Rejestracja: 27 cze 2010, 18:14
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 60L i 30L
Płeć:
Wiek: 35

Róg

Post autor: Shadow »

Znalazłem w piwnicy jakiś stary Róg chyba Jelenia (mały), wyczyściłem, umyłem, przywiązałem gumką mech (kupiłem w Iguanie kulkę mchu za 4zł, cene podałem bo nie wiem jak się nazywa) i wsadziłem do akwarium. Lecz pytanie, czy Róg nie będzie wydzielał szkodliwych substancji do akwarium ? Jest on naturalny, nielakierowany.
Markiz

Post autor: Markiz »

Pytanie gdzie leżał wcześniej-to raz bo mógł czymś nasiąknąć więc sugerowałbym gotowanie na wszelki wypadek.
Szkodzić nie będzie szkodził ale z czasem jest wysokie ryzyko powolnego rozkładu i uwolnienia tych substancji do wody-rozwiązanie dopuszczalne ale na krótki czas niestety.
Awatar użytkownika
Shadow
Posty: 81
Rejestracja: 27 cze 2010, 18:14
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 60L i 30L
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Shadow »

acha czyli trzeba zainwestować w jakiś mały rozgałęziony korzonek. Jak mi się mech rozrośnie w tedy kupię. Dzięki za info.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Róg wytrzyma w akwarium kilka-kilkanaście miesięcy. Powoli zacznie się rozłazić i będzie zanieczyszczał wodę. Na dłużej odradzam.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

czy nie lepiej wziąść kawałek drewna i na tym umocować mech? :D ludzie to by już wszystko wkładali do akwarium, nawet rogi :P hmmm w sumie to nawet buta widziałem w akwarium ( sklep Full Market Rzeszów ) :D
Awatar użytkownika
Shadow
Posty: 81
Rejestracja: 27 cze 2010, 18:14
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 60L i 30L
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Shadow »

kawałek drewna nie ma ciekawych kształtów :P
Dzięki za info ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Darek pisze:hmmm w sumie to nawet buta widziałem w akwarium ( sklep Full Market Rzeszów ) :D
haha i to na nie jednym stoisku, a tak BTW to mają w którejś hurtowni dziecięcych ubrań na przeciwko full marketu akwarium, kiepskie ale coś tam pływa i ładny korzeń leży.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Pierwsze spotkanie rzefa mieliśmy w barze, gdzie w akwarium była flaszeczka koniaczku. Kiedyś pokazywali też akwarium z neonkami w których były gwoździe, śrubki itp. gadżety bo akwarium było w sklepie z żelastwem.

To już są akwaria biotopowe: "postindustrial nature".
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Najcudowniejszy »

zulix pisze:To już są akwaria biotopowe: "postindustrial nature"
.Przyjmując że akwarystyka to jedna ze sztuk,to postmodernistyczne. :mrgreen: ;)
pawel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”