Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Netia - telefon i internet

opinie

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Netia - telefon i internet

Post autor: fish74 »

Czy ma ktoś z Was telefon i internet z Netii? Jak Wam to działa?A może ktoś przeniósł się z TP sa ?Tepsa sprawdzona , u mnie działa bdb , Netia tańsza tylko jaka jest jakość świadczonych usług?Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
suplement
Mecenas
Posty: 260
Rejestracja: 01 sty 2010, 15:34
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: suplement »

Korzystam z Netii od ponad 2 lat (internet), od jakiegoś czasu wziąłem też telefon. Na temat usług telefonicznych to niewiele się wypowiem bo różnicy dla mnie nie ma, a i tak telefon domowy jest tylko po to by ktoś dzwonił do mnie niż ja do kogoś i nie chodzi tu o to, że mi szkoda tylko po to, że jeszcze są ludzie co uważają rozmowy telefoniczne przez aparaty stacjonarne za tańsze niż komórkowe. Zawsze masz darmowe minuty do rozmów w abonamencie co przechyla szalę na ich korzyść. Co do internetu to na pewno jest lepszy niż radiówki, nie widzę żadnych problemów, bardzo rzadko robią przeglądy techniczne więc działa praktycznie cały czas. Prędkość internetu jaką możesz u nich wybrać zależy od jakości kabli jakie masz przyłączone pod dom.
30 litrów robaków
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Radiówki nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć , natomiast u mnie ma niby chodzić do 6 mbit/s.W stosunku do tepsy taniej na miesiącu ok 25 pln a prędkość większa.Kusząca oferta tylko się obawiam o jakość, w końcu jest to na lini tepsy.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

fish74 pisze:Kusząca oferta tylko się obawiam o jakość, w końcu jest to na lini tepsy.
To właśnie zależy od prędkości. Jutro napiszę coś więcej bo dziś póżno lub na pv znam trochę Netię z innej strony niż klient :P
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Net taki sam jak z tepsy, znam od znajomych co maja i nie mieli nigdy problemu. Ja mam tepse bo netia mi sie nie oplacala bo i tak musze placic za utrzymanie lacza. No i u mnie za granica rzeszowa to max 2 mega z racji epokowych kabli, wiec radze sprawdzic przepustowosc z tepsa (1-3tyg trzeba czekac) lub z netia np przez skype, tyle ze tez trzeba czekac cos kolo 2 tygodni.
Obrazek
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Ja mam tepse bo netia mi sie nie oplacala bo i tak musze placic za utrzymanie lacza
A jest ta opłata za utrzymanie łącza jeszcze?
Awatar użytkownika
victus
Posty: 100
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: victus »

Nie ma, opłatę ponosi dostawca internetu, w tym przypadku Netia, opłata taka jest wliczona w abonament na internet. Prędkość i "jakość" internetu będzie ta sama jak w TP, jeżeli wszystko jest na łączu podkładowym. OA (operatorzy alternatywni) mają szereg porozumień podpisanych z UKE i TP jako powszechnym dostawcą internetu, mają podobne i tak ceny, jeżeli korzystają z kabli TP. Musisz zadzwonić do Netii, odpowiednika Błękitnej Linii w TP i niech ich technicy puszczą wywiad techniczny i puszczą testy na Twoje łącze i sprawdzą stabilność wydajność i zakłocenia, ale ważne by się nie wycwanili i nie puścili wtedy gdy ruch w sieci jest mały.
k0k0z pisze:Net taki sam jak z tepsy, znam od znajomych co maja i nie mieli nigdy problemu. Ja mam tepse bo netia mi sie nie oplacala bo i tak musze placic za utrzymanie lacza. No i u mnie za granica rzeszowa to max 2 mega z racji epokowych kabli, wiec radze sprawdzic przepustowosc z tepsa (1-3tyg trzeba czekac) lub z netia np przez skype, tyle ze tez trzeba czekac cos kolo 2 tygodni.
Bo zanim Błękitna Linia przyjmie zgłoszenie, potem przekażą do backoffice, a oni to zadekretują w swoich systemach i puszczą do techników, to trwa to trochę czasu.
Moje 200L
gg 6284957
Obrazek
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Ja miałam przejścia z Netią i wypowiem się w tym temacie. Otóż żeby dostać prędkość większą niż 2 mega trzeba mieć NOWE kable telefoniczne. Idąc/dzwoniąc do Netii usłyszysz, że prędkość 4mega (6mega) nie działa na każdej linii ale zaraz sprawdzimy jakie kable ma Pan/i.
Ooooo (zdziwienie sprzedawcy) widzę że u Pana/i jednak możemy puścić większą prędkość. [Teraz uhahany podpisujesz z nimi umowę i wypowiadasz staremu dostawcy]

Podpisują z Tobą umowę. Czekasz miesiąc. Po miesiącu dostajesz odpowiedź, czy faktycznie możesz mieć daną prędkość.
Jeśli nie masz nowych kabli, nowych - pare lat, a nie 10-15 i więcej, to nie dostaniesz więcej niż 2 mega. Mimo że infolinia mowi że mozesz mieć te 6 mega, dopiero jak z nimi podpiszesz umowę, oni zwracają się do TP SA z zapytaniem jaka przepustowość idze przez te kable które są.
Czyli, jeśłi masz te stare kable, ok 2-3 dni przed datą od ktorej masz mieć włączony internet, dostajesz pismo, że niestety nie dostarcza Ci internetu. W tym piśmie nie ma propozycji nowej umowy. Poprostu jest umowa anulowana. I teraz zostajesz bez neta bo wypowiedziałeś starą umowę.

Podsumowując, jeśli nie masz pewności, że kable zakładali u Ciebie 2-3 lata temu, nie podpisuj umowy na więcej jak 2 mega, no chyba że chcesz eksperymentować/stracic nerwy itd
Awatar użytkownika
victus
Posty: 100
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: victus »

TP w takim wypadku wysyła umowę 10-miesięczną, jako powszechny dostawca, TP jest zobowiązany do dostarczenia internetu i/lub telefonu w ciągu 10miesięcu, jeżeli się nie wyrobią płacą odszkodowania.
Moje 200L
gg 6284957
Obrazek
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

victus, Ty piszesz o TP, a ja o Netii
bo bodpisując umowę z Netią, Netia, w Twoim imieniu wypowiada umowę TP SA, A L E jeśli kable nie spełniają wymagań, Twoja umowa z Netią jest anulowana i nie zaczynają się żadne rozmowy między Netią a TP.
TP nie wyśle umowy, skoro nie jest podpisana z TP tylko z Netią.

To co ja napisałam przydażyło się mi i moim paru znajomym.
Awatar użytkownika
victus
Posty: 100
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: victus »

Rozumiem, dlatego piszę co by się stało gdyby taka sytuacja zaistniała w przypadku TP.
Moje 200L
gg 6284957
Obrazek
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Dodam jeszcze że jakiś rok-półtora temu kolega podpisał umowę na 2 mega. Początkowo dlugo czekal na sygnał, miesiąc czy dwa, jakoś tak. Ale jak już zaczeło chodzić to nie słyszę żeby narzekal.

Na temat telefonu nic nie wiem, więc tutaj się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

No to dalej mam mętlik w głowie.Pozostać przy Tp czy emigrować do Netii?
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Powiem tak jeśli chodzi o kable to nie jakieś stare czy nowe. W Neti mamy 2 pakiety pakiet LLU i drugi pakiet BSA WLR. rożnią się LLu są to szybsze prędkości powyżej 2 mega. Jednak działa to tylko w dużych miastach w rzeszowie jest tylko nawet parę węzłów na LLU a jest to nic innego jak główny kabel pod ulicą co należy do NETI i wtedy nie płącą opłaty za dzierżawę łącza do tp. i tp nie ogranicza przepustu. A drugi pakiet działa wszędzie ten poniżej 2mega bo jest właśnie na liniach TP i Netia płaci dzierżawę. Podpisując umowę z Netią automatycznie dostajesz pismo o podpisanie o rezygnacji z TP i to netia wysyłą do TP. Co do problemu obsługi serwisem zajmusię się zewnętrzna firma elkom czy jakoś tak to ta sama co TP obsługuję więc jakość taka sama :) Aby dodzwonić się na jakąś infolinię to życzę powodzenia!!!! Zawsze zajęte i na pomoc tam to nie licz. Zdaża się iż czasem netia nie wysyła rachunków przez 2 miesiące a w 3 za wszystko chce( przy startowych miesiącach) to klienci mi mówili. Dobrą rzeczą w Neti jeśli dalej jest jest GWARANCJA CENY dopytaj. Jeśli masz możliwości na LLU i podpiszesz umowę i zadzwonią Ci że będzie niższa poprostu się nie zgadzasz i umowa jest nieważna. Jeżeli w ciągu 3miesięcy nie dostaniesz interneta a nikt się nie skontaktuję również jest nieważna. To tyle na start:) sorki za błędy ale się śpieszę
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2010, 22:36 przez ToryBcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

ToryBcia pisze:rzyczę
ToryBcia pisze:równierz
ToryBcia pisze: sorki za błędy ale się śpieszę
bez przesady :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”