Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Haus des Meeres

fotorelacja...

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Haus des Meeres

Post autor: justfilied233 »

Witam gdzieś mnie tak dziś naszło na zaprezentowanie zdjęć jakie zrobiłem tego lata w oceanarium Haus des Meeres we Wiedniu. Jakość zdjęć nie powala ale jak już kiedyś mówiłem mój wehikuł nie potrafi lepszych na szybko :) .

A więc zaczniemy mała historią :) ale nie jakieś cuda to co ja wiem z opowiadania xD

Haus des Meeres (HdM) jest to ogromny budynek dawniej służący jako bunkier długi czas stał nie wykorzystany aż ktoś (nie wiem kto) wpadł na pomysł delikatnego rozbudowania go i zrobienia oceanarium połączonego z mini zoo.

A teraz focie :P z opisami

Obrazek
Tu o to "panorama" Wiednia z tarasu widokowego na samej górze HdM i niezbyt fotogeniczny ja :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już przy samym wejściu przed bramką z biletami patrząc do góry widzimy zbiornik wodny od spodu a pływają w nim między innymi krokodyl (potocznie mówiąc), Sumy czerwonopłetwe i wiele innych ale nazw nie zapamiętałem.

Po zakupieniu biletu 11.90 euro za sztukę zaraz po prawej stronie mam piękne duże karpie koi które chętnie dają się "głaskać" co można zrobić bez ukrywania się (taka atrakcja dodatkowa)
Obrazek

dalej odbijamy na lewo i wchodzimy do pomieszczenia z atrybutami pierwszych płetwonurków ale ciekawsze jest ogromne akwarium morskie z rekinami i różnymi innymi żyjątkami których nazw nie znam.
Obrazek

Obrazek

dalej już będzie nie po kolei bo nie pamiętam wszystkiego dobrze xD
teraz akwaria słodkowodne było ich około 15 ale zrobiłem tylko 3 zdjęcie (mała pamięć aparatu a trzeba było zrobić jeszcze dużo zdjęć)

Obrazek
tu akwarium z jakąś odmianą ducha amazońskiego bodajże.

Obrazek
tu o ile dobrze zapamiętałem kolcobrzuch

Obrazek
a tu skalary specjalista nie jestem ale przypuszczam ze to nie te najzwyklejsze.

Na dziś będzie tyle jutro dokończę bo mi się spać już chce. Myślę, że was chodź trochę zainteresowałem :D

cd nastąpił wreszcie xD

Obrazek
tu widać żółwia z którym wiąże się ciekawa historia.
Pewna Pani kupiła sobie malutkiego żółwia do akwarium a ten rósł i rósł wreszcie oddała go do HDM i oto urósł taki kolos i nie są to jego ostateczne wymiary tak na oko to na długość miał z około 1,5-2 metrów

Obrazek
bardzo cienkie akwarium z konikami morskimi było dość długie i wysokie ale szerokie na 15cm.

dalej coś a'la dżungla z kładką i schodkami zwierzątka puszczone wolno ale nie skore do łapania nowych kontaktów :P
Obrazek

śpioch jeden ani nie ruszył okiem jak tam byłem :P
Obrazek

i jeszcze kilka mieszkających tam zwierzątek :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ten pan wydawał się sztuczny dopiero potem ruszył łapą :)
Obrazek

Obrazek

dalej morszczyzna niestety jakość nie powala :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

spodobała mi się ta murena ze względu na kolorki :D
Obrazek

po lewej mój tata a po prawej mój osobisty przewodnik (kuzynka)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu z lampą sorkiiii
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze słodka woda... (jak by mi ktoś powiedział co to za rybka byłbym dżwięczny)
Obrazek

a Tu ogromne akwa paludarium z Piraniami w którym to na moich oczach jedna skubana drugiej odgryzła oko, strasznie krwawiła, reszta zaczęła tą zranioną ganiać ale jej nie zjadły :P miedzy piraniami pływały również takie dość duże rybcie coś jak neon czarny ale czy to było to, to głowy uciąć nie dam.
Obrazek

i ten o to sum leżał sobie w trawce wśród piranii
Obrazek .....
Ostatnio zmieniony 12 gru 2009, 22:30 przez justfilied233, łącznie zmieniany 4 razy.
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

No no... Bardzo fajnie ;) Ja byłem w oceanarium w Londynie. Jeśli chcecie to mogę wrzucić kilka fotek o ile jakieś znajdę.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Za 12 euro lepiej wybrać się do zoo, rybek do oglądania sporo (do tego meduzy, slimaki, korlale), a poza tym można zobaczyć na żywo pandy i koale :P
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Zaku, to jeszcze nie wszystko :D jak dla mnie 12 euro to nie dużo jak za taki wiele, muszą jakoś zarobić na utrzymanie tego wszystkiego.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

i jest dalszy ciąg ale to jeszcze nie koniec dziś mi się już więcej nie chce :P
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”