Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[180] RIO - pierwsze akwarium Zdzisława

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

K2 pisze:zdzislaw, co tam w Rio :?:
Hmm 8-) , w RIO prawie już pełne lenistwo – polubiłem na dobre swą aranżację albo … po prostu na więcej mnie nie stać :mrgreen: . Na pewno lubię moje roślinki – są ze mną już dość długo i choć ich nie rozpieszczam - nie zawodzą mnie. Może najbardziej/najczęściej kaprysi Eustralis stellata, ale ona tak zawsze u mnie od czasu do czasu … . Pilnuję się też, by nie zmarnować nabytków od Jarka: Ludwigii SP. Mini Red i Blyxy Aubertii. Ta ostatnio – jakby odreagowywała przeprowadzkę – trochę liści rozpuściła w wodzie i nawet zakwitła (nie wiem czy nie ze strachu 8-) ). Adaptację do moich warunków ma już chyba za sobą, bo nowymi liśćmi chętnie się zagęszcza. Nawożę też nudnie - rano (około 7:00) podkręcam mocniej CO2 do 2-3 bąbelków/sek (i tak do 21:00). Około 10:00 podaję: 1,5 ml „węgla w płynie” (koncentrat made in zulix); 1,5 ml Plant Nutrition Liquid z „plusem” ; 0,5 ml „żelaza made in zulix” oraz 2 krople Kobaltosanu (Tropicala). I to wszystko – jeszcze tylko miesiąc temu wcisnąłem w podłoże nawozowe kulki JBL 7Kugeln.
Dziś RIO tak wyglądało na fotkach:
Tu jeszcze spokojnie – pstrążenice górą, a barwieńce i neony czerwone dołem dominująco pływają:

Obrazek

Ale na tych zdjęciach widać, że C.Maronii – choć może jeszcze nie rządzą – też już rzucają się w oczy.

Obrazek

Obrazek

Cała ich szóstka ma się nieźle i rośnie. Wobec współmieszkańców z natury swej są łagodne, a i między nimi na razie tylko przyjazne relacje obserwuję. Na dziś to razem pokarmu poszukują, o strawę nie walczą, a noc również spokojnie spędzają.
Czy i jak się dobiorą w pary, jak się ułożą relacje między nimi – za wcześnie mi gdybać. Dopiero przede mną czas cierpliwych obserwacji :D .


Pozdrawiam


P.S. Proszę bardzo fanów mojego zbiornika o cierpliwość do mnie (za już bardzo dziękuję :całuski: ), ale obiecuję naprawdę, że będę chciał i będę starał się poprawić.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Zbiorniczek tak wypieszczony że aż glony się boją zakręcić :P
zdzislaw pisze:Blyxy Aubertii. Ta ostatnio – jakby odreagowywała przeprowadzkę – trochę liści rozpuściła w wodzie i nawet zakwitła (nie wiem czy nie ze strachu 8-) )
Ona chyba tak ma, ja też jak ją od Jaro przyniosłem to kwitła i kwitła. Teraz od nowa zaczyna rosnąć jak oszalała ( od nowa bo ją zaniedbałem ). Jak się zaaklimatyzuje to Ci cały zbiornik opanuje ;) Blyxa dopełniła u Ciebie aranżację i prezentuje się świetnie. Rybki :tak:
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

oj Zdzisławie marzenie na taki zbiorniczek popatrzeć... Super że wrzuciłeś fotki, to oko możemy nacieszyć ;)
A jak wygląda u Ciebie teraz obsada?
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
ryszard
Posty: 80
Rejestracja: 07 lis 2010, 20:26
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Mielec - woj.Podkarpackie
Akwarium: 25,35, i 160 litrów
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: ryszard »

Wypasik,brawo za wytrwałość no i efekt.Jest uroczo.Pozdrawiam. :D
rybki... to lubię!
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

ryszard pisze:brawo za wytrwałość
Dziękuję - tej wersji się trzymam. RIO dziś rano przed podmianką:
Obrazek

Obrazek

Mało starannie, ale głównie chciałem C. Maroni pokazać.
Trochę się zmieniło. Pod koniec lutego, któregoś tam poranka, musiałem odłowić jednego osobnika ze "zwodowanej" szóstki. Nie chorował, nie był nawet osowiały wieczór wcześniej - ot tak nagle "zszedł" i myślę, że ktoś ze stada "pomógł mu". Takie pewnie są prawa w stadzie. Dziś (po tamtym wypadku) zdrowo, z apetytem pływa 4 i O,5 osobników. Ten "0,5" ma się dzielnie, nie ustępuje zanadto tym wyrośniętym, a przy posiłkach jest "przesprytny". Obserwuję to moje stadko Maroni i nie zamierzam na razie nic odławiać. Nie widzę agresji ni przy posiłku ni przy odpoczynku. Może być burzliwie jeśliby do tarła jakaś para dojrzała, ale na razie spokojnie.
Po dzisiejszej podmiance zbiornik tak sobie teraz wygląda:

Obrazek

Obrazek

Karmię moje rybki głównie pokarmem Hikari: Sinking Wafers (7-8dysków), Sinking Cichlid Gold (10-12 granulek) i Micro Wafers (spora szczypta - "znika" w 2 minutach). Maroni to odpowiada, a pozostałym rybkom chyba też ta dieta wystarcza, bo żyją "w zdrowiu" i to już parę lat.

Z roślin co ubyło to ubyło, ale dostałem i rośnie od wtorku Echinodorus 'Vesuvius' - czekałem cierpliwie i mam, więc teraz czekam co z niego u mnie wyrośnie. 8-)

Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Mania
Posty: 174
Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:42
Imię: Mania&Kacpe
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mania »

piekne - czapki z glow :podwójnie widzę:
Shrimps
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

jak zwykle piekne akwarium zdzislaw, tylko gratulowac i marzyc o takim samym :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

C.Maroni podrosły już - więc chwalę się nimi. Jakby się zwiedzaiły, że dziś ich przedstawiać będę, po kolei stadko powiększały:
- ktoś musiał być pierwszy
Obrazek

- potem bez kompleksów dołączył "0,5"
Obrazek

- a tu już w trójkę
Obrazek

- by po chwili we czworo
Obrazek

- i w końcu całym stadkiem 4 + "0.5"
Obrazek

Widać już, że rządzą w RIO, ale łagodnie wobec pozostałych mieszkańców zbiorniczka.

Pozdrawiam :D

P.S.
Nie mogę oswoić się z myślą, by mi kiedyś tam w RIO zbrakło C.Maroni
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Uuu Panie, ryby pięknie wyrosły naprawdę cudownie. I te kolory idealnie wyeksponowały przed aparatem :) Jedyna rzecz do jakiej się można przyczepić to lekka ich nadwaga, ale to da się zbić :)

Obserwujesz już jakieś miłości ??? :D
Awatar użytkownika
ppaul76
Mecenas
Posty: 130
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:31
Imię: Paweł
Lokalizacja: Leżajsk
Płeć:

Post autor: ppaul76 »

http://podforak.rzeszow.pl/upload/u682_1415750793.JPG
No akary mnie rozwalają są piekne mam 2 szt i są u mnie płochliwe juz pocichu wchodze powoli daję jedzenie przychodzą zjedza i idą w kąt tam siedzą coś zle z nimi ,poradzisz dokupić jeszcze czy co?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

ziemian pisze:ryby pięknie wyrosły
Marcin dziękuję :D - dumny jestem z nich, jak przysłowiowy paw!
Dobrze, że zwróciłeś mi uwagę na ich nadwagę. Jakoś tak trochę zbyt łatwo im ulegałem, zwłaszcza ich oczętom wlepianymi we mnie dawałem się omamić ;)
Trudno - wszak to dla ich zdrowia - już odchudzam: co drugi dzień przemiennie raz ciut mniej Sinking Wafers, a innym razem mniej Cichlid Gold.
ziemian pisze:Obserwujesz już jakieś miłości ?

Szczerze to raczej gdybam: może i są to dwie pary 8-) i ten "0,5" jako "ten trzeci" - najmniejszy wzrostem, acz najintensywniej wybarwiony. Czasem trochę się ciut przytulą, mniej pogonią, ale "zadymy" czy tańca typowego jeszcze nie widziałem - skutków też nie.
ppaul76 pisze:akary mnie rozwalają są piekne mam 2 szt i są u mnie płochliwe

Kiedyś miałem dobraną parę, ale też z przewagą płochliwości niż nadmiernego pływania w ich zachowaniu. Dziś widzę ich częściej, ale może dlatego że "rozluźniłem" zielsko (choć o kryjówkach nie zapomniałem) i akar jest też więcej.
Może im w stadku łatwiej i odważniej się czują?
A może w stadku częściej się "przeganiają" ze swoich miejscówek?
Kiedyś myślałem, że takie 200l jakoś wystarcza tylko dla jednej pary. Dziś nie wiem wiele więcej, ale obsada jaką teraz mam, to chyba naprawdę dość (ech mieć 300-450l to by było to!).
ppaul76, nie bardzo widzę możliwość dokupienia młodych akar do już pływającej dorosłej pary - bez szybkiego interwencyjnego odławiania chyba by się nie obeszło.
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Zdzisław naprawdę poezja ten zbiornik. Nie ukrywam, że taki mój cichy wzór do naśladowania (mam nadzieję, ze sie nie gniewasz). Piękna kolorystyka, piękne zdrowe roślinki, piękne rybki. A co do twoich marzeń o większym zbiorniku to wiesz - chcieć to móc !!!!! . Ja swoje marzenia o dużym akwarium dopiero po chyba 15 latach jak nie lepiej spełniłem bo za gowniarza to wiadomo jak z rodzicami i teraz juz na swoim można. Tak wiec nie ma co sie czaić ;) ;)

Powodzenia w dalszej przygodzie z akwarystyką !
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Akary prezentują się ślicznie! Pogratulować wyboru tych pięknych i względnie spokojnych pielęgnic! :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ale obżarciuchy. Wierny im jesteś strasznie:-)
Piękne akwarium .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Max pisze:Akary prezentują się ślicznie!
Obrazek

Łagodność jest cechą wyróżniającą je wobec współmieszkańców mojego akwarium. Rośliny więcej niż szanują - nie skubią/nie szczypią/nie wyrywają, nie przekopują.
Może to zasługa Sinking Wafers w codziennym menu?

Obrazek

Obrazek

No jak nie być im wiernym :lol:

Marku, dzięki za opinię o moim zbiorniku, ale naprawdę jeśli jest jakimś wzorem to tylko skromnym. Znam tyleż piękniejszych i myślę, że Ty też :D

Ale żeby nie było, iż tylko akarami z Maroni mój zbiornik stoi, to jeszcze moje prześliczne Barwieńce Czarne na fotce załączam

Obrazek

Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”