Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[006] LT Mini

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

[006] LT Mini

Post autor: zdzislaw »

Przedstawiam mój drugi "baniak" o poj. około 5,8l brutto, który odważyłem się postawić na kretówce. Kupiłem w IGUANIE za niecałe 120,00 zet kompletny zestaw tj z lampką 5W, filtrem wewnętrznym i szufladką w podstawce. Opis zbiornika:
- pojemność: 5,8 l o wymiarach szkła 18x18x18 (na opakowaniu 4,l)
- oświetlenie: SYLVANIA LYNX-SE 5W - 12(13) godzin bez przerwy
- filtracja: kaskada (taka z bocznym skimerem, który wyrzuciłem a otwór po nim wykorzystałem do stłumienia przepływu wody) - oryginalny wewnętrzny też wyrzuciłem
- ogrzewanie: brak
- nawożenie: brak, CO2 też brak
- podmiana wody: raz na tydzień kranówka
- podłoże: dwie duże garście kretówki (z łąki obok Poloneza) położone na dnie kopczykowato i przykryte najlepszym żwirkiem z IGUANY za 4,50 zeta + 2 x skałka Dragon Stone zabezpieczające grawitacyjne przesuwanie się podłoża do przedniej szyby, gdyż z przodu jest tylko warstwa żwirku
Flora: Pogostemon Helferi, Rotala Wallichii, Lobelia Cardinalis Mini, Peacock Moss
Fauna: Rasbora Axelrodi Blue x 3 (1 chłoopiec + 2 dziewczynki), Rasbora Merah x 2, Rasbora Brigittae x 1 oraz krzyżówki krewetek, które si mnożą pięknie i są bieżąco zasiedlane w RIO 180.
To wszystko działa od ponad pół roku.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 16:01 przez zdzislaw, łącznie zmieniany 4 razy.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Mógł byś wrzucić zdjęcia?
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Może jakieś zdjęcie? :)

[ Dodano: 2010-11-12, 18:12 ]
Ups.. w tym samym czasie napisaliśmy ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Fajnie to kontrastuje mech z gwiazdą, rotalka z tyłu by jeszcze dopełniła to wszystko, ale jej nie widać, co jest ze światłem ???

Ładniej by to wyglądało, gdyby mech i gwiazda były pół mniejsze bo tak to strasznie tego dużo w zbiorniku i patrząc na niego męczę się szukając miejsca dla razborek ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Masz Dominik rację ten Pogetemon szaleje w tym podłożu, znów wymaga przycinki starych krzaczków tak jak i Peacock do przerzedzenia. Zdjęcia są takie jakie są bo zrobiłem je wtedy gdy słońce wpadało na zbiorniczek przez okno dachowe. Bardzo proszę co do zdjęć to poczekajcie jeszcze trochę bo albo aparat mi świruje na ustawieniach manualnych albo ja.
Mam nadzieję że się opanuję i aparat też jeszcze przed końcem zgłoszenia RIO do konkursu.
Ten zbiorniczek jest taką próbą LT w drodze do 20 - 30l.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Zdzisławie, Nie wiedziałam, że takie cuda można zrobić w takiej maliznocie! Słowa dużego uznania :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Dzięki Joanno za uznanie ale też musisz wiedzieć, że w postawieniu takiego zbiorniczka jest bardzo dużo Waszej wiedzy, dyskusji i dzielenia się doświadczeniami na forach. Najważniejsza potem jest radość, że to działa ponad pół roku bez nieszczęść, wylewania całości i restartów. Nie lubię tworzyć tylko projektów do jednego zdjęcia i dlatego odważyłem się na to maleństwo po półtora rocznym stażu. Obiecuję lepsze fotki bo koledzy mają słuszne uwagi.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Ja bym nazwała je "wielkie maleństwo".
zdzislawie, o wiele więcej pracy potrzeba włożyć w małe akwarium, aby je ustabilizować. A jeszcze stworzona przez Ciebie aranżacja w tak małym zbiorniku zachwyca swoją formą i doborem roślin.
Czapka z głowy :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Joanno! Jesteś dla mnie aż nadto miła dlatego obiecuję, że tym bardziej się postaram. A tak ponad to jeszcze Cię poinformuję, że dzięki Waszym ocenom mojej nowej pasji pozwolono mi kupić sobie nową TOSHIBE, bym mógł z Wami "postować" i jak na trzeci dzień nauki to coraz bardziej samodzielnie a to są te dodatkowe dla mnie radosne pobocza naszego hobby.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

zdzislawie, czyli okazuje się, że nasze forum pomaga nie tylko założyć piękne baniaczki! Gratuluję nowego zakupu :)
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Bardzo ładnie urządzone 6 litrowe akwarium ( a dokładniej 5,8 l brutto - czy na pewno masz dobry kalkulator? ;) )
Sam się zastanawiam czy takiego "gotowca" nie kupić... Mam małe 5l krewetkarium ale całkiem bez osprzętu... :lol:
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Andrzeju! Sam nie wiem czy dzisiaj zamiast tego nie jest lepszym rozwiązaniem 10l kostka Aquaela. Też bym wymienił w nim filtr na kaskadę a światło w zestawie jest niezłe. Z tym kalkulatorem to było tak, że coś tam wyliczałem po pomiarach zewnętrznych a na opakowaniu było 4,5 l. Najważniejsze jest jednak, że to chodzi na kretówce i bez obsługowo. Joanna dała mi takiego kopa, że muszę dzisiaj sprężyć się przy tym maleństwie jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Co racja to racja - jak pisała Joanna - rzeczywiście zachowanie równowagi w takim maluchu jest dużo trudniejsze, i szczerze mówiąc nie bardzo wyobrażam sobie trzymanie w nim roślin większych niż glossostgma, hemiantus, mchy i paprocie słowem rośliny raczej wolno rosnące i nieduże. Pomału zaczynam myśleć o "małej" kostce 40cm...(64 l). Takie mcharium krewetkowe... ;)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Andrzeju nie mam wątpliwości, że nie brakuje Ci nic z kompetencji i jeśli tylko się za ten zbiornik zabierzesz to znów wielu z nas wiele się nauczy na Twoim przykładzie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Wczoraj po Waszych opiniach zrobiłem trochę zmian w moim maleństwie. Myślę, że jego mieszkańcy zmiany te akceptowali.
Obrazek


Obrazek
Jakość zdjęć jest taka sobie ale i światełko nie rozpieszcza fotografa. Obiecuję poprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”