FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzanka Panda
Autor Wiadomość
zychu 

Imię: Rafał
Wysłany: 2011-03-20, 19:39   Brzanka Panda

Czy spotkaliście się z taką odmianą? Posiada ktoś może jakieś informacje o jej hodowli? Kupiłem dziś 6 sztuk. Podobno dosyć rzadki gatunek o czym może świadczyć mało informacji na googlach.
  Akwarium: 112l

crusta 
Zakrewetkowany

Imię: Konrad
Wysłany: 2011-03-20, 19:43   

zychu, ta brzanka zaczyna się u nas dopiero pojawiać więc pewnie brak szerszych informacji na jej temat jest wynikiem właśnie tego.
Czekamy na twoje informacje nt. tej pięknej rybki.

Caridina

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia

Akwarium: 12 x 43l - krewetki

zychu 

Wysłany: 2011-03-20, 20:16   

Zostało chyba jeszcze 2 w Iguanie (pierwszy raz mają). Do tego na wystawowym mają kilka wpuszczonych. Prezentują się naprawdę ciekawie.
Na szybko zrobione zdjęcie. Ogólnie ciężko zrobić ładne zdjęcie bo jak to brzanki bardzo ruchliwe. Te z tyłu duże to mszyste.

Ostatnio zmieniony przez zychu 2011-03-20, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  

crusta 
Zakrewetkowany

Imię: Konrad
Wysłany: 2011-03-20, 20:19   

No w Novej zdaje się że przed zamknięciem mieli nieco więcej niż dwie ale fakt nie za dużo, a 6 sztuk pływa na witrynie ;)

Caridina

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia

Akwarium: 12 x 43l - krewetki

zychu 

Wysłany: 2011-03-20, 20:41   

Z pierwszych obserwacji wynika że nie mają zachowań typowych dla brzanek typu skubanie innych ogonków czy wszystkiego co jest w akwarium. Pomimo że w akwarium pływa parka spokojnych (póki co) Ramirez. Samce są chyba bardziej wybarwione na różowo (przynajmniej tak mi się wydaje). Przejawiają zachowania stadne. Poobserwuję kilka dni i napiszę co się dzieje.
Dodam jeszcze jak już jesteśmy przy brzankach (mszystych/sumatrzańskich) że są to bardzo ciekawe ryby i wcale nie takie złe jak się o nich czasem niesłusznie mówi. Młode są bardziej ruchliwe i zaczepne. Mają ogólną zasadę skubać wszystko co nowe w akwarium. Jeżeli chodzi o skubanie rybek to skubią tylko te które się im nie postawią (przeważnie nowe wpuszczone do akwarium). Po kilku dniach już się im znudzi. Jeżeli jakaś rybka (np. Ramireza) kilka razy je prześciga to omijają później z daleka. Prowadzą bardzo ciekawy tryb życia (ustalanie hierarchii-niegroźne walki między sobą). Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to służę radą. U mnie trzymanie 8 brzanek mszystych z ramirezami i prętnikami oraz otoskami, kiryskami. Przebiegało bezkolizyjnie chociaż próby zaczepne czasem się pojawiały.

zychu 

Wysłany: 2012-06-05, 14:36   

Na życzenie wstawiam fotki moich Pand. Trochę urosły :) Z poprzedniej ekipy zostały prawie wszystkie samice i jeden samiec (najmłodszy). Jest też skromny przychówek (3 szt.). Co do samców to jest zawsze jeden dominujący który pilnuje porządku w akwarium i ma wyłączność do samic (no chyba że się któremuś po kryjomu uda dopaść samiczkę). Ten który został jakieś 5 miesięcy temu odbył walkę z poprzednim dominującym. Trwało to ze dwie doby kiedy jeden drugiego atakował. Po walce starszy (przegrany dominujący samiec) po kilku dniach padł pomimo braku jakichkolwiek obrażeń.

4 miesięczne pandy

2 letnie (samiec czerwony i samica)

cała rodzina

Mam jeszcze gdzieś starsze zdjęcia z tarła. Dorzucę jak znajdę.

Odpowiedz do tematu