Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Danio Choprae

zachowanie w akwarium

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gorantb
Posty: 196
Rejestracja: 21 sty 2012, 14:41
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 44

Danio Choprae

Post autor: gorantb »

Witam.
trzy dni temu zakupiłem 30 szt powyższego danio do mojego niedawno wystartowanego baniaczka (240l). Miały to być żywe, ławicowe rybki, niestety u mnie tak było jedynie w pierwszy dzień. Pływały ciągle z jednego końca akwa w drugi, natomiast od drugiego dnia siedzą ciągle w zaroślach prawie się nie ruszając. Wychodzą jedynie podczas karmienia, no i wtedy wyglądają jakby znów wstąpił w nie diabeł...
Czy wiecie jakie jest "normalne" zachowanie dla tego gatunku? Towarzystwo jakie mają to 8 kosiarek i tyleż samo brzanek wysmukłych.
Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Poczekaj kilka dni i wtedy zobaczysz jak się będą zachowywac ;)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Najcudowniejszy »

Mam te ryby od pół roku i opisywane zachowanie jest dla tej ryby zupełnie normalne,chowa się w zaroślach kiedy jest przestraszona.
mariusz pisze:Poczekaj kilka dni i wtedy zobaczysz jak się będą zachowywac ;)
Dokładnie.
pawel
Awatar użytkownika
gorantb
Posty: 196
Rejestracja: 21 sty 2012, 14:41
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: 240L
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: gorantb »

Najcudowniejszy pisze:...chowa się w zaroślach kiedy jest przestraszona.
hmm, może masz rację. w sumie podobnie było z kosiarkami, chociaż te (kosiarki ale inne) przez 4 lata żywota w poprzednim baniaku tez tak się zachowywały przez cały czas.

PS Przed chwila zauważyłem coś ciekawego. Myślałem ostatnio o oświetleniu nocnym i wrzuciłem na próbę zwykłą taśmę led, którą miałem na stanie. Co ciekawe, w momencie gdy zgasło oświetlenie dzienne, a zostały jedynie ledy od razu z zarośli wyszły niemal wszystkie rybki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”