Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium [120l] restart

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

stanley07-51 pisze:chciałbym 450l nie mniej ale czas nas zmienia hehe i wtedy dwutlenek węgla i testy i troszkę wyjdzie więc na razie odpada.

może na początek połowa z tego w LT, mało wymagające, sprzętu nie wiele. A z czasem dokupisz odpowiedni sprzęt. Podoba mi się to że sam robisz DIY do akwarium. :tak:
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 8:07 przez Sero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Robię remont pokoju i przy okazji restart.
Dałbym 2cm ziemi ogrodowej w tym keramzyt i glina. oraz od 5cm z przodu do tyłu na ile ilość żwirku pozwoli. ziemie oddalić o ok 3-4cm od szybek.
Czy 2cm ziemi wystarczy :?:
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

2 cm ziemi spokojnie ci wystarczy. ja mam właśnie około 2,5 cm ziemi i na to dość grubo bo 5 do 7 cm żwirku kwarcowego nasypane. akwa fajne tylko zalej go do końca a jak sie boisz to przynajmniej go oklej czarną taśmą samoprzylepną żeby światło nie dawało tak po oczach :D ;)
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Oki a zamiast taśmy to dam taką listewkę na sylikonie :)
Taka zagadka :lol:
A wie ktoś może z czego mam zrobioną tą pokrywę podwieszaną ( ta czarna ) :?: hehe
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

nie jest to czasem rynna plastikowa????
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Tak rynna ale ocynkowana :mrgreen: troszkę ją rozgiąłem.
I tak sobie myślę co będzie dobre na odbłyśnik, folia aluminiowa, czy taki ekran za grzejniki do odbijania ciepła :?:
Może macie jakieś pomysły :?:
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

stanley07-51, ja gdy obklejałem własną pokrywę zastosowałem Odbłyśnik-folia samoprzylepna i naprawdę polecam...za parę złotych zamówiłem na allegro dość dużą rolkę tej taśmy...folia jest samoprzylepna,dobrze ją się nakleja,nie odchodzi i co najważniejsze dobrze odbija światło...polecam ;)
A tak to wygląda
stanley07-51,a jak tam próby szczelności??? :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Eeeee próby szczelności w sensie więcej nie dolewałem bo troszkę się szyba ugina :lol:
I dzięki Pyszczak zastosuję jednak taką folię może w Castoramie albo Praktikerze takową znajdę.
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

M.A.S.A.K.R.A Parę dni temu w moich dwóch akwariach 2x 20pare litrów leżakują sobie rybki. W jednym były dwie hokejówki,a że są to ryby skoczne to jedną siostra zobaczyła na stoliku, a druga znikła w ten sam dzień szukałem ją ale nie widziałem, trochę czasu nie miałem i uznałem że się gdzieś schowała. W następny dzień widziałem jak gurami ją przeżuwa. :| zostało jej dosłownie z pół. Akwa zakryte szybami z boków są szpary bo szybki krótkie co leżą!
Szwagier wykrakał bo ich nie l :mrgreen: ubiał
Na razie zbiornik wyczyszczony stoi i czeka aż do pokoju wszystko wniosę.
1. Dać cały woreczek keramzytu tzn. 1l ?
2. I jak z tą gliną zrobić kulki i dać pod żwirek i do tego pokruszyć i wymieszać z ziemią?
3. Tak na przyszłość. Czytałem o co2 i w końcu nie wiem czy może być taki normalny a nie spożywczy czy coś w tym rodzaju?. Bo wziął bym kiedy na jakieś dwa tygodnie z garażu butle od migom-atu by wy-testować i dokupić zaworek precyzyjny itp. :lol:
4. Czym na szybko można umyć kamień na szybie, takie coś z domowych rzeczy?
Teraz już mam już mętlik w głowie.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

stanley07-51 pisze: I jak z tą gliną zrobić kulki i dać pod żwirek i do tego pokruszyć i wymieszać z ziemią?
Sama ziemia powinna wystarczyć.
stanley07-51 pisze:Tak na przyszłość. Czytałem o co2 i w końcu nie wiem czy może być taki normalny a nie spożywczy czy coś w tym rodzaju?. Bo wziął bym kiedy na jakieś dwa tygodnie z garażu butle od migom-atu by wy-testować i dokupić zaworek precyzyjny itp.
CO2 jest jedno
stanley07-51 pisze:Czym na szybko można umyć kamień na szybie, takie coś z domowych rzeczy?
Woda z kwaskiem cytrynowym
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Tak czytam i czytam i zastanawiam się nad tym problemem związanym z brakiem wody w górnej części bo to ani ładnie nie wygląda i do tego marnuje się sporo światła...

Można zrobić tak:

1. obciąć to akwarium ( chociaż dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie)

2. dokleić listwę tak jak w morskim dokoła na 10cm czy ile tam brakuje

3. zrobić na to pokrywę i robić ją tak, żeby górna część pokrywy leżała na szkle a boki były przyklejone do akwarium i światło było by niżej i wyglądało by to nie głupio z tyłu dałbyś zawiasy i cała klapa by się otwierała do góry.

4. kupić odpowiednie szkło o większej grubości bo to trochę masakra jest.

Miałem jeszcze jakiś pomysł ale nie pamiętam jaki
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Dzięki -donio- spróbuję z tym kwaskiem.
I wybieram rozwiązanie 2 :P
Damian23111 pisze:2. dokleić listwę tak jak w morskim dokoła na 10cm czy ile tam brakuje


[ Dodano: 2011-04-15, 20:49 ]
Ten żwir co kupiłem w kwarc systemie to muszę wygotowywać? bo płukałem go taką wodą mocno ciepłą.
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

No w końcu uporałem się z pokojem i oczywiście akwarium na razie nie jest tak dopracowane z powodu braku czasu listwę przykleję jak tylko kupię a taśma jest tak prowizorycznie.

Fotki
Zmieniłem tło na czarne
Obrazek
świetlówki 865 i fluora
Obrazek
Korzonek
Obrazek
i całość :P
Obrazek

[ Dodano: 2011-04-18, 17:42 ]
Zbiornik zalany potem pstryknę fotki :D

aha już wczoraj pstryknąłem hehe :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Szkoda, że wcześniej niepomyślałem że Glonojad podkopie mi się pod korzenia, bo jak dzisiaj przyszedłem to w akwarium było mętnie. Wymieniłem część wody i wyczyściłem filtry, da się coś jeszcze zrobić? Jak myślicie może być plaga glonów :evil: Jutro jadę do Rzeszowa i w sklepie Aquatika na stronie jest zaworek precyzyjny jakiś bez nazwy za 30zł i cammozi jakoś podobnie się pisało za 45zł, który wybrać :?: :?:
Butlę wezmę od migomatu z reduktorem zaworek przeciwzwrotny mam z brzęczka, i kupię kostkę lipową. A w aptece myślę dopaść kroplówkę do licznika bąbelków.
Na razie wyciągnąłem korzeń choć i tak muszę go włożyć tylko ten glonojad niechcę go oddawać bo jest ze mną od początku przyjaciel :D , no aleee :/ może trzeba będzie albo dać coś twardego pod korzeń, macie jakieś pomysły :?:
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

możesz spróbować przechytrzyć glona kawałkiem piaskowca umocowanym pod korzeniem może wtedy zrezygnuje z kopania ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”