Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium [120l] restart

Moderator: Administracja

-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

stanley07-51 pisze:jest zaworek precyzyjny jakiś bez nazwy za 30zł i cammozi jakoś podobnie się pisało za 45zł, który wybrać
Mam cammozi i jestem zadowolony.
stanley07-51 pisze:Jak myślicie może być plaga glonów
Nie.
Piasek i glonojad to nic dobrego, zamiast tego kup sobie otoski :) A jak musi zostać to popatrz za czymś do czego by mógł się schować
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Też mam nadzieje że glonów niebędzie hehe
I z korzeniem trzeba coś zrobić może ten piaskowiec ale taki płaski by się przydał.
Jak będzie to wezmę cammozi.
A glonek ma kokosa, zawsze tam był a teraz wolał sobie pokopać hehehe.
Teraz rozebrałem te świetlówki i myślę dołożyć jeszcze dwie. Będzie cztery tylko dwie będą chodzić tylko 5h narazie zwykłe osram 840 :P
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Pod korzeń wsadziłem jakiś płaski kamień od sztucznej roślinki.
Udało mi się wsadzić te dwie świetlówki, kurka w sklepie nie było zaworka ale niedługo ma być :)
Myślę oświetlać od 10.00 do 20.00 świetlówkami 865 i fluorą a w środku tego od jakieś 12.30 do 17.30 dwiema 840 na razie później może jakieś inne :P
Parę fotek żeby nie było że zmyślam hehe :mrgreen:
Obrazek
udało się zmieścic
Obrazek
świetlówki się prawie stykają ale myślę że to nieszkodzi :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Domownicy :)
Obrazek
Obrazek
I na koniec Pan chwast :lol:
Obrazek
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

4x36W? Masz 1,2W/L Będziesz musiał ostro nawozić.

[ Dodano: 2011-04-27, 22:33 ]
Narazie świeć 1 świetlówkę albo podawaj 3x większą dawkę Węgla w płynie
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

To oki na razie jedną ale to przecież 20cm wychodzi poza akwa więc wychodzi ok 1w\l i to jeszcze jest nad wodą z ok 12cm więc też traci światło. niewiem a jak bym miał co2 to z początku bez nawożenia solami dam radę utrzymać zbiornik jako tako :?:
oczywiście butla
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

stanley07-51 pisze:To oki na razie jedną ale to przecież 20cm wychodzi poza akwa więc wychodzi ok 1w\l
Wychodzi1,2W/l
stanley07-51 pisze:to jeszcze jest nad wodą z ok 12cm więc też traci światło
Tak ale mało. Poza tym zalewasz akwarium do 30cm-kilka cm podłoża, więc do roślinek dociera bardzo dużo światła.
Nie wiem czy wiesz ale przy tym świetle jak opuścisz 1 dzień nawożenia to będziesz miał kłopoty z glonami. Więc zastanów się może czy nie lepiej zostać przy tych 2 świetlówkach zwłaszcza że akwarium ma te 25cm wysokości słupa wody.

[ Dodano: 2011-04-27, 23:14 ]
stanley07-51 pisze: a jak bym miał co2 to z początku bez nawożenia solami dam radę utrzymać zbiornik jako tako
oczywiście butla

Powinno pociągnąć.
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Mała aktualizacja na dobre tak myślę :)
Mam już kompletny zestaw :P co2 oraz leję mikro, a niedługo myślę sole tylko czas :/ ale co tam narzaie spoko tylko roślinek mało :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i tylo :lol:
a jeszcze nie http://www.youtube.com/watch?v=gdBRNoBkCWU
http://www.youtube.com/watch?v=_hq2GkAPc_A
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

stanley07-51 pisze:Mam już kompletny zestaw :P co2 oraz leję mikro, a niedługo myślę sole tylko czas
No właśnie makro , musisz podawać makroelementy .
Awatar użytkownika
[przemo]
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2010, 13:30
Imię: Przemek
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 216L Malawi
Płeć:
Wiek: 47
Kontakt:

Post autor: [przemo] »

boggi, przy takiej malej ilosci roslin i niezbyt malej ilosci ryb makro jest wysokie. Najwyzej żelazo i potas, stanley07-51, zmierz NO3 i PO4 bo prawdopodobnie na razie póki rosliny małe to tego jest nadmiar.
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

Na razie nie sprawdzę bo nie mam testów ale kiedyś chyba będę musiał kupić, puki co to wymieniam, dość regularnie 40-50% wody więc jakoś tam będzie i rybki z bólem muszę oddać ale znajdą innego właściciela co będzie się nimi opiekował więc spoko :D
A sole to się od Zulixa kupi i na pewno doradzi co do ilości poszczególnych pierwiastków ;)
Awatar użytkownika
stanley07-51
Posty: 85
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:38
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 45l, 120l klejone
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: stanley07-51 »

No mam chwilę wolnego więc znów głupie pomysły i oto zrobiłem taką pompkę do akwarium. Żeby nie ciągnąć wody i wolno się lało to zastosowałem pompkę trochę mocna nie wiem czy nie za bardzo ale no cóż i kubek od jogobelli :roll:
Jeszcze nie testowałem miałem założyć pończochę ale się rozmyśliłem i dałem siatkę taką budowlana. :P
Jest jedno ale nie chciałbym, żeby mi kamień wpadł w łopatki tzn do pompki bo się połamią, więc coć tam muszę dać :idea: może firanka :?: hehe
Prąd to 12v z akumulatora samochodowego :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oraz od kolegi z forum moczarki i pistie, ładnie się rozrastają, dziękować mu ;)
Obrazek

I z akwarium znikło troszkę rybek :) dla koleżanki z forum ;) Ehh jak te rybki się umią bawić w chowanego :mrgreen:

Na allegro zamówiłem folię lustrzaną, ehh zapłaciłem z przesyłka 27zł :/ ale w sumie to warto było bo jest jaśniej. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”