Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[162l] Ogólne Skalary i Neony.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Kompozycja korzeni fajna, ale nurzańce i moczarki mi tu nie pasują. Spróbuj bardziej wyeksponować korzeń poprzez posadzenie niższych i delikatniejszych roślin zamiast nurzańca i moczarki. Za korzeniami też spróbuj posadzić coś co stanowiło by dla niego tło np. coś z rodzaju linnophila lub cabomba.
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Moczarki, rzeczywiście trochę nie pasują masz rację, przeniosę je na prawą stronę, tam jest flora uboższa :) Co do nurzańców chciałem je mieć w rogu, ale się za szybko rozrastają... Na razie zostaną tam, gdzie są. W sobotę kupię cabombe, bo tej drugiej nie znajdę w zoologicznych u siebie. Posadzę je w miejscu moczarek. Jak radzisz wyeksponować korzeń? Co najlepiej posadzić? Będzie trawnik może się wybiorę do Rzeszowa i wtedy kupił bym jeszcze te linnophilie.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

qnrad92 pisze:Co do nurzańców chciałem je mieć w rogu, ale się za szybko rozrastają... Na razie zostaną tam, gdzie są.
Nurzańce przeniósł bym na prawą stronę aby zasłonić rurkę a przy tym oświetleniu mógłbyś spróbować coś bardziej wymagającego posadzić :P Lewa strona jest bardziej odkryta nie ma tam korzenia więc inna roślinka prezentowała by się nieźle np, pepis dwupręcikowy http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=106 Akwarium ładnie urządzone i czekam na dalsze fotorelacje ;) Ale brakuje mi tu chyba bratowej :P

[ Dodano: 2010-10-27, 22:06 ]
nie dopatrzyłem a Ty masz skalary więc z tym pepisem może być problem bo roślinka jest delikatna 8)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Nurzańce są O.K. , moczarka niekoniecznie, choć jako szybko rosnąca ma swoje zalety. Fajny by był nurzaniec olbrzymi (v. gigantea), na środkową - tylną część akwarium dałbym dużą żabienicę dwukolorową np.Red Indian, jest stosunkowo niewymagająca i piękna!!!
Bardziej z przodu dałbym Echinodorus Red Flamme , Mercedes lub Lena. Równie efektowne i dość łatwe w uprawie. No i na pewno amazonia... ;) Na powierzchnię różdżycę bym dorzucił, jak by się za bardzo rozrastała, to do podłoża w narożnik bym wsadził. 8)
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Dzięki za podpowiedzi będę szukał roślinek. Jedynie co w Mielcu kupię to żabienice, po resztę będę musiał jechać gdzieś dalej.

Nurzańce są po prawej stronie. Może ktoś mi to wytłumaczy dlaczego po lewej stronie nurzańce się ładnie rozrastają, a ten po prawej obok rurki ledwo rośnie. Niby wypuszcza nowe pędy, ale to nie jest to czego ja chcę...?

Krytyka mnie motywuje, więc nie oszczędzajcie mnie :) Jak byście widzieli moje pierwsze akwarium to byście się załamali :)

Echinodorus Red Flamme, gdzie ja coś takiego dostanę? ;) Do którego zoologa w Rzeszowie najlepiej iść?
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Nie znam Rzeszowa aż tak, ale rozejrzyj się po internecie, są firmy które specjalizują się w akwarystyce roślinnej , podpowiem Ci że jedna to nawet chyba konkurs tutejszy sponsoruje z Krakowa... 8) Nie piszę jaka ale jak wpiszesz nazwę rośliny w wyszukiwarce G...e - to na pewno będzie też do niej link. Nie mam z nimi nic wspólnego poza tym ze czasem tam coś kupię... Tyle że trzeba na dostawę zaczekać - nie zawsze wszystko jest, no i odbierając sprawdzać, to tylko ludzie - też się mylą, to zaraz pisać...
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Kupiłem dzisiaj 3 roślinki, jutro robię mały porządek w akwarium i jak już go zrobię to wrzucę zdjęcia.

Mam prośbę do Was czy może mi ktoś powiedzieć jak nazywa się ta roślinka i jak się ją sadzi? Jak na razie jest na metalowej siateczce?

Obrazek
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Lilaeopsis, sadzisz tak jak eleocharisa.
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Dziękuję bardzo no to zabieram się do roboty ;))

Obrazek

Teraz tylko czekam, aż wszystko się rozrośnie... Doszły 3 roślinki, jak na razie mało widoczne na zdjęciu, niestety nie wiem jak się nazywają. Zrobiłem trochę przycinki.
Czekam na dalsze rady i opinie.
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Mała aktualizacja:

Niestety nie mam pojęcia jak zrobić ładne zdjęcie...

W akwarium woda nie jest zielona tak jak to wyszło na zdjęciu...

Obrazek
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

Musze powiedzieć że od początku to akwarium mi się podoba, to poprzednie zdjęcie jest extra a korzeń obrośnięty rewelka :P
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Poprzednie zdjęcie było robione komórką... to aparatem nie najlepszym: Samsung PL70, ale myślałem, że lepsze zdjęcie zrobi...
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Każdym aparatem trzeba się nauczyć fotografować... ja mimo częstego kontaktu z różnym sprzętem - muszę zawsze kilkaset zdjęć zrobić nowym aparatem zanim ruszę do pracy.
Poczytaj instrukcję i o ustawieniach bieli i kompensacji prześwietlenia, przycisku +/- itp.
I zrób nim trochę zdjęć. Ja zanim pokażę baniak, robię kilkanaście zdjęć i wybieram jedno, mimo że znam b.dobrze sprzęt. Tobie radzę to samo. Kombinuj!
qnrad92
Posty: 127
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:28
Imię: Konrad
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 162l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: qnrad92 »

Dzięki, popróbuję jeszcze dzisiaj i jak mi się uda coś ładniejszego zrobić to wstawię zdjęcie.
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Powodzenia! 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”