Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

(180) RIO 180 Malawi

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Darek48
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2013, 17:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Krosno
Płeć:

Post autor: Darek48 »

ohohoho siwy dym ... :)

Zamówiłem dziś filtr Fluval 206 z dodatkowym wkładem bio.

W zestawie jest go bardzo mało podobno.

Co myślicie o carbonie ? Czy zostawić go i podmieniać raz na miesiąc ? Podobno służy do krystalizacji wody, więc przy pyszczakach nie byłoby to złe - czy lepiej wsypać tam też bio ?

Wkład bio będę też miał w filtrze wewnętrznym więc może węgielek warto zostawić.

Szukam teraz deszczownicy do Fluvala - ktokolwiek widział ktokolwiek wie ?
Markiz

Post autor: Markiz »

Ja ci napisze że podmiany włókniny i gąbki węglowej działają zgodnie z obietnicami producenta, nie do końca jestem przekonany do kolejnej podmiany gąbki która ma nastąpic za tydzień ( bo tez masz 3 gąbki i włókninę podejrzewam prócz wkładu bio bo zacniejszy rozmiar)-więc raczej fluvala bym zrobiło samego Bio
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Powiem szczerze że wkład węglowy czy tam gąbka węglowa jest zupełnie zbędna w akwarium, no chyba żę przy starcie zbiornika przez ten powiedzmy miesiąc. Potem jest to zbędne i wystarczy wkład biologiczny czyli: ceramika, gąbki i wata ;)
Darek48
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2013, 17:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Krosno
Płeć:

Post autor: Darek48 »

oki tak też uczynię. Wykorzystam przez pierwszy miesiąc ten wkład węglowy i później do 2 pojemników nasypię wkład bio.

Teraz dosypię bio do zbiornika z bio żeby był do pełna, podobno fabrycznie jest ledwo połowa...

Dziękować :)

[ Dodano: 2013-04-09, 15:40 ]
No więc dziś wsypałem podłoże. Postanowiłem dać na spód styropian.

Nie jest on na całości ale w większości zajmuje całą środkową powierzchnię.

Wsypałem 20kg żwiru - tyle co miałem w akwa 112l. Dziś przyszło mi kolejne 20kg jednak sypiąc na styropian jest już dość wysoko i nie wiem czy nie poprzestać na tych 20kg - jak myślicie ?

Wrzucam fotki - robi się coraz ładniej :)

Dziś przyszedł mi też Fluval 206 oraz tła które później może uda się nakleić z tyłu szyby.

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2013-04-09, 16:51 ]
wstępny aranż (wiem wiem, statek lichy ale mje sie podoba... przynajmniej narazie :)

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2013-04-09, 21:19 ]
Tło Juwela zewnętrzne 3d jest rewelacyjne ! A ja wydałem na to gówno do środka 400zł ehhh.... :/

Obrazek

Obrazek

To zielono niebieskie w sumie wygląda bardzo ciekawie, na pewno ożywiłoby trochę akwarium jednak nie wiem czy pasuje do malawi...
Darek48
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2013, 17:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Krosno
Płeć:

Post autor: Darek48 »

Akwa wystartowało

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ps. Fluval 206 wydaje się trochę głośny... Midi Kani w ogole nie słyszałem. Narazie ustawiony jest na max moc, a i szafka Juwela jest z tyłu otwarta.

Fluvale tak mają ? Czy przepływ mniejszy go uciszy ? Nie wiecie co to może być ?
Markiz

Post autor: Markiz »

aś mnie chłopie tym statkiem nastraszył :P
Darek48
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2013, 17:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Krosno
Płeć:

Post autor: Darek48 »

Statek odpłynął :( :)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Markiz pisze:aś mnie chłopie tym statkiem nastraszył :P
:roll: mnie też ale tło zostawił :P
Pozdrawiam Darek :)
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

No, statek był gites :D.

Wiesz co. To twoje tło wewnętrzne za cztery stówki nie było złe, tylko że zupełnie nie pasowało do tych wapieni, które masz, do niego to jakieś bardzie kanciaste, żóto-brązowe piaskowce - zresztą to 3D pasuje chyba nawet mniej, bo kamienie w tle i w akwarium mają kompletnie różne kształty, kolory i fakturę - osobiście wrzuciłbym tam jakiś serpentynit, jest zbliżony do skał z tła, wtedy, gdyby go dobrze ułożyć, to płynnie przechodziłby w te skały w tle, i efekt głębi było jeszcze większy; byłoby tez naturalniej. Wiesz, żeby tło i skały z akwa płynnie zlewały się ze sobą.

Z tymi wapieniami to jeśli już je zostawiasz, to pokusiłbym się o "emulację" rafy koralowej, czyli idziemy bardziej w efektowność i eye-candy - tez można, pyszczakom w sumie dość obojętne ;-). Bo teraz to tak równiutko poukładane, jak bratki na rabatce, i nie wygląda zbyt naturalnie. Osobiście porobiłbym z tego jakieś piętrowe konstrukcje, może na klej, i dał ciemnogranatowe/czarne tło, do tego kolorowe pyśki, i mamy efektowny zbiornik, trochę cukierkowy może, ale na pewno przykuwający wzrok.

Co do węgla, to ja osobiście stosuję go non-stop. Nie tylko klaruje wodę, ale też usuwa jej żółtawe zabarwienie. Kupuję ten z łupin orzecha kokosowego (jest w Iguanie w Novej), nie trzeba go tak często wymieniać, jak ten zwykły.
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

To tło juwela to zupełne nie porozumienie :D też je miałem i jestem szczęśliwy, że się go pozbyłem co nie było łatwe :D Akwarium ładne, jednak ja bym dał jakieś naturalne kamienie :) A tło wygląda lepiej z drugiej strony :)
Awatar użytkownika
deadend
Posty: 162
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:01
Imię: Aska
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 112, 850
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: deadend »

Mi się statek podobał, serio :(
Darek48
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2013, 17:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Krosno
Płeć:

Post autor: Darek48 »

Mi też się podobał i rybki go lubiły :)

A z tłem to każdemu nie dogodzi... Tamto było ładne ale ponure. Chwile pobędzie to i w każdej chwili moge dać inne, to też plus tego tła.

Kamienie jak dla mnie przepiękne i narazie je zostawie.

Wysoką budowlę z kamieni chciałbym ale boje sie że jak pierdyknie to będzie bieda a mieszkam na samej górze...

Narazie zostawie taki aranż

A co myślicie o takim tle?
http://www.akwarystyczny24.pl/juwel-pos ... -4136.html

Zastanawiam się nad rybkami.

Czy dac 10 saulosi i 5 acei

Czy np 8 saulosi, 3 acei, 3 socolofi i 3 yellow albo red red
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

Z tą obsadą to się chyba kolego zagalopowałeś...
Nie zapominaj, że to jest 180l czyli bardzo mało jak na Malawi. 2 gatunki to max. Saulosi + rdzawe byłoby bardzo ładnie. Kup po 8 szt a po paru miesiącach redukcja do 3+1.
Darek48
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2013, 17:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Krosno
Płeć:

Post autor: Darek48 »

Rdzawe na pewno nie. Saulosi plus socolofi albo acei będą.
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

No to poczytaj jeszcze o wymaganiach i rozmiarach tych ryb. Acei i Socolofi to duże ryby a baniaczek masz sam wiesz jaki. Polecane zbiorniki do tych ryb to 300-350! Popytaj osób doświadczonych a na pewno powiedzą Ci to samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”