Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200] Peru Rio Maranon

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

W baniaku stara bida, 360l akwarium już jest, ale póki co nie mam czasu go postawić, także na razie zostaje jeszcze to pewnie do końca roku, a potem jego miejsce zajmie upragniona bańka.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Faktycznie spore te skalary masz, moje również rosną jak na drożdżach, codziennie jak zapalam światło to wydają mi się większe :D

Jak tam nowy zbiornik ? ruszyło się coś ?
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Zbiornik już jest, w sumie jest wszystko, jutro odbieram szyby nakrywkowe i jak nie w tym tygodniu to końcówką następnego po świętach pewnie zaleję 360l ;)

No skalary rosną ładnie, największy samiec ma już ponad 22cm, ale 2 pozostałe osobniki, samiczka i drugi nie wiem jaka płeć też mają ok. 20cm także też nie ustępują, jeden tylko osobnik wyraźnie ustępuje od nich ;)
dexa
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2012, 20:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 l 150x50x50
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: dexa »

Ziemian mam pytanie o tą roślinę pod powierzchnią wody, co to dokładnie jest, jak to sadziłeś bardzo mi się podoba
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam

To ziółko to nie czasami >>Epipremnum złociste<<. Jeżeli tak to niestety gatunki z rodziny Obrazkowate, również epipremnum aureum jest rośliną trującą z czego nie każdy zdaje sobie sprawę.
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Jest to dokładnie to co pisze kfjat26, czyli Epipremnum złociste. kfjat26, może i ta roślina jest trująca, ale nie w całości i przez korzenie żadna trucizna do akwarium/wody się nie dostaje także nie ma o czym rozmawiać ;)

Roślinę mam już ponad 1,5 roku i w tym akwarium i w poprzednim miałem i wszystko jest w jak najlepszym porządku ;), a ryby mam bardzo delikatne bo wszystkie to dzikusy także gdyby coś było nie tak to wiadomo, że po rybach byłoby to widać. Z resztą sporo moich znajomych ma tą roślinę w swoich akwariach i naprawdę super wyciągaczem azotu i prezentuje się świetnie ;)

Także polecam ;)
dexa
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2012, 20:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 l 150x50x50
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: dexa »

gdzie to można kupić ??
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

W kwiaciarniach, jak dobrze poszukasz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

albo ode mnie jak ładnie poprosisz, mam takie w hydroponice
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Qrcze Panowie, nie zwróciliście uwagi na te kropelki "nektaru" który tworzy się na liściach. On również zawiera toksyny. Przerabiałem temat tej rośliny przy budowie terrarium. W przypadku gekonów płaczących niewskazane jest jej posiadanie bo one lubią zlizywać wodę z liści a tym samym ten "nektarek". Nie wiem jak to się ma do wody w akwarium i czy stężenie toksyn jest na tyle niskie że nie szkodzi podopiecznym.
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Na liściach nie mam żadnego nektaru o którym piszesz ;)
Chyba mylisz rośliny jednak ;)
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Jak tylko zaobserwuje pykne foteczke co by nie być gołosłownym. To nektarowamoe mie występuje cały czas
Krople pojawiają się przy podwyższonej wilgotności powietrza. Fota nie moja ale nie dało mi spokoju http://biologiaroslin.wordpress.com/201 ... i-gutacja/
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

O kurcze, pierwszy raz widzę takie coś :>

U mnie takie coś nigdy nie występowało i nie występuje ;)
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

TO wystąpi tylko przy odpowiednich warunkach. Np. w terrarium gdzie jest ciepło i duża wilgotność, nad samym akwarium też jak się zrobi b.duża wilgotność. Nie wystąpiła u mnie nigdy w hydroponice bo całość rośliny jest rozciągnięta na 2-3 m od akwarium. Takie zjawisko natomiast miałem przy dużym filodendronie - zawsze przed deszczem i jak był dobrze podlany pojawiały się krople.
dexa
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2012, 20:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 l 150x50x50
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: dexa »

Ziemian a napisz mi jeszcze jak masz to posadzine , czy to doniczka nad akwarium i liście wpadają do wody czy inaczej
bo chyba we wcześniejszych wersjach te liście były pod wodą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”