Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[126l] Malawi Lake...

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

K2 pisze:kris, w takim akwarium nie będzie haremów, tylko harem. Będziesz maił samca alfa (czasem udaje się wielosamcowo - czytaj 2 ładne samce) pozostałe samce nie są zwykle wybarwione do końca - są zdominowane. No i samice, które będą tworzyć harem. One też potrafią być mało delikatne w stosunkach pomiędzy sobą ;)
Do trzymania 2 gatunków pysi potrzebne jest akwa 200l.
Dokładnie.

Od siebie dodam tylko, że pozbyłbym się rdzawych gdyż jest stanowczo za dużo ryb w tym zbiorniku. A jak saulosi podrosną zalecam większe akwarium, gdyż ryby te urosną sporo, mój samiec osiągnął już taki rozmiar, że sam jestem w szoku :) Rozumiem, że z żoną ciężko dojść do porozumienia jak się uprze ale wytłumacz , że to dla dobra ryb hehe :)
Awatar użytkownika
kris
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 20:45
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: 120L Malawi
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: kris »

Bartt85, Widziałem twój post :/ i te rozmiary mnie zadziwiły(aczkolwiek piękne okazy) :!: prawdopodobnie jak podrosną to rdzawe oddam lub odsprzedam, na razie muszę zobaczyć co z tych saluosów powyrasta bo na razie ciężko określić
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kris
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 20:45
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: 120L Malawi
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: kris »

Odświeżę trochę temat,jakis czas temu dorzuciłem trochę mniejszych kamieni ku ogólnemu zadowoleniu ryb,więcej kryjówek itp,dwa samce Iodotropheus sprengrrae obrały rewiry no i w końcu samiec saluosi,który też znalazł swoje miejsce zaczyna się wybarwiać,ogólnie te wa samce rdzawych robią największą zadymę w akwa i kopią jak najęte.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ort. Dżoena
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 16:24 przez kris, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”