Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[240] Tanganika

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

No nie wiem czy muszlowce "poradzą" sobie z księżniczkami. Znam gościa, który w tandze jest zakochany od kilkudziesięciu już lat i z jego opowiadań i doświadczeń wynika, że nawet A.Calvusy nie są bezpieczne z księżniczkami. Po nowym roku wybieram się do niego i jak są chętni to zapraszam na wyjazd obejrzeć 10000 litrowy zbiorniczek :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ożeszty ale tanga, tylko roślinno czy mięsożerna? Jechać nie mogę ale jak będziesz mógł postrzelaj parę fotek.
A calvusy... nie licząc stosunku do własnego gatunku to raczej spokojne ryby, co najwyżej ogonami u mnie odpychały inne ryby. Może trafiają się wśród nich agresory ale nigdy takich nie miałem. Przy żółtkach pamiętać też należy że bywa iż przy silnym sąsiedzie łączą się w grupy socjalne trochę podobnie jak księżniczki i to daje im dużą siłę.
A jak skurczybyki kąsają.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Zbiornik normalnie jak oceanarium :) Fotki posiadam, ale niestety wrzucić ich nie mogę - nie mam zgody. Jak pojawię się na którymś spotkaniu to wezmę fotki ze sobą. Można powiedzieć, że gość w zbiorniku ma wszystko co żyje w tandze. Wierzcie na słowo - robi wrażenie.
gapa
Posty: 93
Rejestracja: 24 sie 2013, 22:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rytro
Akwarium: 72,240 tanga
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: gapa »

No zbiornik 10000L to na pewno jest szał!!
Ale tak wracając do tematu, to myślisz wisłok że do aktualnej obsady można by było dorzucić jeszcze Calvusy? Może ewentualnie wymienić jedną parę księżniczek i przerobić ich skalniak w muszelki ;P no ale jakoś mi się to nie widzi żeby 3 takie gatunki dały rade razem w jednym zbiorniku (tzn, takiej wielkości jak mój).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Gdy zaczynałem przygodę z tangą niecałkiem świadomy w 100l miałem calvusy, leleupy i naskalniki kędzierzawe żyły sobie jako tako w zgodzie.


A jest może gostek członkiem klubu Tanganika? I kiedy jedziesz, oraz dokąd może się jakoś urwę o ile przyjmuje zwiedzających?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Nie jest członkiem żadnego klubu, a wybieram się zaraz po nowym roku. Gość mieszka pod Kielcami. Co do zwiedzających to ze dwie osoby mogę zbrać ;)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

motylek, jak mi czas pozwoli to się piszę :)
gapa, sorki za OT ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez K2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Spoczko. Mi też brak czasu, ale coś wygospodaruję. Jeszcze tylko 21 kursów...uff ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”