Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[006] LT Mini

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

No i teraz tylko pogratulować, jest przepięknie :D , nie chciałbyś w reklamówce na spotkanie czasem przynieść pokazać ?? :D
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

Ładna miniaturka, w konkursie są do wygrania podobne zestawy :)
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

No nie mam już chyba wyjścia i coś muszę przynieść. ;)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Ja nie mogę się napatrzeć! Nie sądziłam, że do takiego maleństwa można jeszcze coś włożyć, aby było jeszcze ładniejsze, a tu miłe zaskoczenie!

Po prostu śliczne! Będę śledzić ten wątek z ciekawością :super:
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Tę skałkę już dawno miałem w domu ale Ty zmobilizowałaś mnie bym ruszył wyobraźnią. Dzięki Ci bardzo a jeśli Tobie się podoba to proszę spójrz czasem na maleństwo jak na coś z osobistą dedykacją.
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Zdzisławie, kostka naprawdę wyładniała ! Miło widzieć zmiany na lepsze!
Tutaj się wszyscy od siebie uczymy...
Przyjemnie popatrzeć na ciekawe odmiany rybek - aż sam bym je do własnego baniaka włożył, gdyby nie to że od azji i oceanii odchodzę od pewnego czasu na rzecz powrotu "w amazonię". Zdjęcia są w miarę w porządku, tylko balans bieli przydało by się ustawić na światło sztuczne - to nie będzie takie żółte. Jak patrzę na Twoje zbiorniczki to trochę nie chce mi się wierzyć że to raptem 3 lata zainteresowania akwarystyką, ale z drugiej strony - ja zacząłem się uczyć roślinnej pod koniec 2008 roku... to miał być taki zimowy ersatz ogrodu... :lol:
odnośnie kostki - jest teraz tego sporo i różnych producentów - cóż -moda! ;)

Jeszcze raz gratulacje! 8)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Andrzeju! Bardzo emocjonalnie przyjmuję Wasze oceny. Po pierwsze wywołują moje zażenowanie, że są przesadnie zawyżone a jednocześnie dają satysfakcję, której skrywać nie potrafię. Przez 3 lata akwarium w domu było moim marzeniem ale też jednocześnie czasem chłonięcia wiedzy od takich mistrzów jak Ty i Tobie podobnych. To właśnie Wasze posty o sukcesach i porażkach dały mi wiedzę i odwagę by od dwóch lat akwarium stało się moją pasją. Akwarium w domu to przecież wyzwanie, to poważne obowiązki i mimo, że tak dużo się uczyłem od Was - w pierwszym roku w praktycznym jego prowadzeniu było sporo bezsennych, wręcz nieprzespanych nocy (nie wstydzę się do tego przyznać). Za błędy moje zapłaciło utratą życia i trochę ryb i roślin. Dzisiaj, z pokorą do harmonii przyrody - staram się i coraz częściej mam szczęście, zrobić akwarium satysfakcjonujące mnie i cieszę się jeśli jeszcze komuś się podoba. Przepraszam, że się trochę rozgadałem ale w upiększeniu tego mojego maleństwa nasze Forum ma swój skuteczny udział i obiecuję, że zgłoszę go do konkursu. P.S. przestawiłem właśnie balans bieli na jakąś opcję z żarówka i chyba jest lepiej.
Awatar użytkownika
sitek16
Posty: 374
Rejestracja: 31 maja 2010, 20:20
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czarna Sędziszowska
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: sitek16 »

zdzislaw pisze: Przepraszam, że się trochę rozgadałem ale w upiększeniu tego mojego maleństwa nasze Forum ma swój skuteczny udział i obiecuję, że zgłoszę go do konkursu.
To ja chyba powalczę tylko o drugie miejsce :P
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Kamilu! Nie odpuszczaj :D
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

zdzislaw pisze:P.S. przestawiłem właśnie balans bieli na jakąś opcję z żarówka i chyba jest lepiej.
Pokażesz? ;)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Tak, oczywiście. Właśnie skończyłem ponowne pstryknięcia i podglądałem na aparacie ale poczekam na wnuka bo pięciu dniach "pracy" na laptopie wiem, że jeszcze nic nie umiem. Jak patrzę na światło tej lampki akwariowej to ona oświetla je wyraźnie na żółto (parametry żarówki: 5W, colour 840, temp. 6500K). Ponieważ regulamin nie pozwala za bardzo dłubać przy obrabianiu zgłoszonego zdjęcia po południu zadecyduję ostatecznie które wysłać i już. Dzięki bardzo za wspierające zainteresowanie. Już po decyzji - dobrze czy źle, ale z tych dwóch zdjęć zgłosiłem pierwsze od góry i mam nadzieję, że nie zaszkodziłem maleństwu

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

Świetny pomysł z tą palemką. Zaczynam żałować że nie wystawiłam swojej dziesiątki.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Bozi pisze:Zaczynam żałować że nie wystawiłam swojej dziesiątki.
Ale zawsze możesz tutaj wstawić http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=1 ;) chętnie zobaczymy :D
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Poważne zmiany w aranżacji, stosowne do wielkości zbiornika. Palma urosła zbyt duża i zmieniła lokal i zbiornik a w szufladzie znalazłem trochę odłamków skałki. Rozwinąłem LT do wersji jeszcze bardziej leniwej. Zbiornik z założenia w dalszym ciągu pozostaje "bezobsługowy": czas świecenia 12 godzin, codzienne karmienie zwierząt Hikari Micro Pelets, podmiana wody 40% raz w tygodniu z przetarciem szyb wewnątrz i zewnątrz. Raz w miesiącu czyszczenie filtra i ewentualnie użycie nożyczek (brak ogrzewania, nawozów, CO2).
Zdjęcia aktualnej aranżacji

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
ebi
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2010, 0:25
Imię: ebicjusz
Lokalizacja: od przyjeciala

Post autor: ebi »

No i wkońcu mi sie podoba
:mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”