Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Obsada 900L MALAWI

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Obsada 900L MALAWI

Post autor: piorun »

Więc tak, zbiornik pewnie większości znany, kiedyś stał u Jacka teraz gości u mnie.

Do zalania jeszcze pewnie chwila upłynie, więc czemu nie podyskutować o obsadzie którą częściowo już mam ale zmiany można zawsze wprowadzić a z 900 ciężko byłoby wyławiać pyszczaki :mrgreen:

Dla ścisłości 180x90x55h około 900L

Moje przymiarki:

1+3 Aulonocara Calico
1+3/2+6 Aulonocara Firefish
1+5 Sciaenochromis Ahli
1+5 Dimidiochromis compressiceps
10 sztuk Placidochromis Mdoka White Lips
1+4 PROTOMELAS TAENIOLATUS red empress
1+4/5 Fossorochromis rostratus/Buccochromis
1+4/5 Polystigma lub Livingstoni


Pogrubione, zostały już wytypowane na 100% reszta cały czas pozostaje pytaniem dać czy nie dać :P

Firefish jest takim małym kontrastem wśród dominującego koloru niebieskiego u moich już zamieszkiwanych pyszczaków a jak będzie dalej sam nie wiem jeszcze.

Docelowo myślę nad Fosochromisem, niestety trochę mnie martwią jego docelowe gabaryty wśród innych współmieszkańców. Niby nie powinno być problemu ale znając zaciętość już trzymanych drapieżników wiem że uciekać przed nikim nie będą na swoim terenie ;/

Może coś podpowiecie?
Szkoda by było patrzeć na niepotrzebne zgony :/
Ostatnio zmieniony 18 mar 2013, 19:22 przez piorun, łącznie zmieniany 1 raz.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Nie znam się na Fossochromisach, ale generalnie obsada zapowiada opad szczęki. Z całego serca Ci zazdroszczę :)

Może jeszcze placidochromis electra? Ładne, łagodne, no i też niebieskie :). No i osobiście dla kontrastu wpakowałbym jeszcze stadko yellowków, ale to pewnie dlatego, że mam do nich słabość.
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: piorun »

Zenonzlasu, Electra jest dość spokrewniona z Placidochromis Mdoka WhiteLips i jednak postawiłem na Mdokę, temperamet Mdoki przekonał mnie że nie ważne ile ma cm i tak nie zejdzie z drogi nawet compresicepsowi :)

Yellowki, hmm ciekawie by wyglądało ale czy spokojne Labidochromisy dałyby rady :/

Przeoczyłem tam jeszcze Protomelasa ale już poprawiam ;)
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Ale compressicepsy nie są chyba szczególnie agresywne? Z mojego doświadczenia, skromnego co prawda, wychodzi, że raczej trzymają się na uboczu, najchętniej w jakichś krzakach i robią tylko wypady po żarcie - zresztą super wyglądają, gdy z głową pionowo w dół obczajają każdą szczelinę, czy coś tam coś dobrego nie pływa.

IMO yellowki sobie poradzą, planujesz trzymać praktycznie same non-mbuna, one nie są jak terytorialne jak np. melanochromisy czy pseudotropheusy, dodatkowo labidochromisy mają inną barwę, więc nie stanowią bezpośredniej konkurencji pokarmowej - zauważ, że najbardziej wredne wobec siebie są ryby o podobnym ubarwieniu, bo to może sugerować, że żywią się tym samym.
KODI
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:03
Imię: Konrad
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: KODI »

Zapowiada się nieźle ,zauważyłem w obsadzie same duże ,niebieskie rybska .
Aulonocara fire fish to dobry wybór jeżeli chodzi o zmianę kolorku ,polecam także aulonocarę haenbeshi, mameleę lub eurekę .Trochę ożywią kolorystykę .
Zaprezentuj foty tego potwora :mrgreen:

POZDRO
Obrazek
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: piorun »

Zenonzlasu, Możliwe że masz rację ale jakoś nie jestem przekonany.
W sumie to miałem i oddałem kumplowi, bo jakoś w ogóle o nich nie myślałem ;/

Zobaczymy jak zaleje, wtedy jak to wszystko współgra ze sobą :)

KODI,
Jak będzie jeszcze jakaś Aulonocara to firefish bo Calico już mam i zostaje na bank, piękny samiec 14-15 cm a więcej niż 2 różnych aulon nie chcę pchać do baniaka.
Foty będą z czasem, póki o to samo szkło :P
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Moim zdaniem obsada bomba.
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: piorun »

Bomba nie bomba na uroki ryb będzie trzeba poczekać pewnie sporo czasu, bo niestety do swoich maksymalnych rozmiarów to im daleko :P
Ale czas pokaże :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Dokładnie cierpliwość cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość, ja również na swoje frontosy muszę sporo czekać bo jak na razie to małe podlotki :) ale całkiem fajnie się je obserwuje.
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: piorun »

Taj jak wspomniałem u Cb w temacie, długo się do frontos przekonywałem ale siedząc u znajomego patrząc na dorosłe Frontosy jakoś padło na bardziej ruchliwe Malawijskie drapieżniki.
A o Sumikach nie myślałem coś typu "Synodontisy"
Baniak spory a na pewno trochę by ożywiły, no i biotopowo ;)

Czas wzrostu ryb mamy podobny tylko twoje troszkę bardziej pod 35cm podciągną, przynajmniej samiec powinien ;)
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Dlatego mam dwa zbiorniki :) Malawi i tanganikę, tak dodam w/w ryby, obsada jeszcze nie jest końcowa.
Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Atio »

piorun, ja tylko zagadnę na temat akwarium - jedna z lepszych okazji ostatnich czasów - świetne wymiary i gdyby nie to, że akwariów u mnie dostatek ani chwili bym się nie zastanawiał. Gratuluję akwarium i przyszłej obsady. Szykuje się bardzo ciekawy zbiornik.
piorun
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 9:51
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 900
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: piorun »

Atio, racja takiej okazji można wyczekiwać wiecznie, chociaż chwilę trwała:D
Nie myślałem na zbiornikiem o takich wymiarach bo nie bardzo mam gdzie go postawić ale jak się chce to się da ;p

Docelowo miało stać w dużym salonie, teraz jest myśl nad piętrem i pokojem tylko z akwarium i jakimś wypoczynkiem do podziwiania/
Strop szykuję się do podparcia, poprzez ścianki i wytrzyma nawet i 2t :mrgreen:
Niestety myśli dużo i do końca sam nie jestem pewien miejsca usytuowania :ściana:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”