Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Własna kostka Krewetkarium . Potrzebuje porady :)

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Własna kostka Krewetkarium . Potrzebuje porady :)

Post autor: VeJeK »

Witam :)
Za namową forumowiczów postanowiłem że sam złoże swój zestaw ,a mianowicie krewetkarium :)
I mam do was pytania :)
1-Chcę zrobić kostkę 30x30x30 tylko pytanie gdzie ? Gdzie w Rzeszowie za niewielkie pieniądze skleją mi taką kostkę ? Chciał bym żeby krawędzie były fajnie zeszlifowane i łączenie było sylikonem przeźroczystym :)
2-Chciał bym do tego szybę nakrywkową z otworem na filtr ,pytanie czy kupić do tego narożniki ? tak żeby spokojnie szyba mogła sobie na nich leżeć ?
3-Chciał bym kupić do akwa filtr kaskadowy (wszyscy polecają) Pytanie jaki ? Chciał bym jakiś tani a dobry :) Może być nawet z Alledrogo :)
4- Doradzcie mi jakieś fajne niedrogie podłoże czarne pod krewetki RC :)
5-jaka lampa ? Chciał bym taką którą można zamontować na szybie :) Moc taka żeby posadzić małego heńka czyli tak ok żeby miała z 20W :)


Ogólnie w baniaczku będą pływały Krewetki RC + może z 3 Endlerki co jest jeszcze do zastanowienia :)

Proszę was Podforaki o poradę i Z góry za nią dziękuję i pozdrawiam Wszystkich Dominik :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

VeJeK pisze:Chciał bym do tego szybę nakrywkową z otworem na filtr ,pytanie czy kupić do tego narożniki ?
Zły pomysł. Kiedyś tak się robiło, ale obecnie rzadko kto to robi. Woda pochlapie szybę i wyparuje - osadzi się szary osad, który nieestetycznie wygląda i zasłania światło.
VeJeK pisze:Moc taka żeby posadzić małego heńka
Nie abym zniechęcał, ale wydaje mi się, że przy twoim budżecie raczej nie wydolisz z małym heńkiem.

Resztę pytań pozafinansowych omówiłem w poprzednim temacie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Kod: Zaznacz cały

dowolne akwarium - wg możliwości cenowych - im większe tym łatwiejsze w utrzymaniu. 
Akwarium ma być 30x30x30 nie mniejsze nie większe :) I prosił bym namiary na jakiś sklep który zajmie się tym za niewielkie pieniądze :)

Kod: Zaznacz cały

chociażby z reflektorków LED
Całkowicie nie podoba mi się to rozwiązanie :) Wolę lampkę przyczepianą od tyły na szybę :)

Kod: Zaznacz cały

filtr - tu zainwestuj po akwarium w najdroższe na co cię stać.
Proszę was o podanie mi jakiegoś filtra ,jest ich tak dużo że masakra :) Chce kupić nie drogi powiedzmy do max 50zł i na 90% kaskada :)
Jak na razie podaliście mi :
-AquaEl FzN-1
-aqua nova nf 450
Fajnie jak byście podali linki z np allegro :)

Z pokrywy możliwe że zrezygnuje , znaczy na początku rezygnuje zobaczę jak będzie to wyglądać :) trochę jest problem z tym ponieważ na aktualnym akwa mam pokrywę na której co 3 dni jest kurz , nie wiem czy w otwartym akwa nie zaszkodzi rybkom :)


A co do małego heńka to nie jest to jakiś mus jeżeli chodzi o rośliny :)

Ps.Fajnie by było jak by filtr który będzie w akwa był jak najcichszy :)
Ps2.Dzwoniłem do Akwaresu i powiedzieli mi że akwa o wymiarach 35x35x35 ze szkła OW kosztuje 64zł . Jeszcze jutro zadzwonię i się dokładnie popytam co i jak i myślę że sie na nie zdecyduję :)
Ps3.Znacie jeszcze jakieś inne sklepy w których kleją akwaria?
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

No i tak Akwarium mam z głowy :)
Dzisiaj zamówiłem akwarium 30x30x35cm ze Szkła OW z sylikonem przeźroczystym :)
Cena jaka mine wyniesie to 64zł a nie 185zł jak na innych stronach :)
Chciałem kupić kostkę 30x30x30 ale sprzedawca powiedział mi że czekać bym musiał do końca roku :)
Ale jutro idę po odbiór 30x30x35 i myślę że też będzie git :)

Teraz pytanie do was :)
Potrzebuje Jakieś światło do tego krewetkarium :)
Co byście polecili ,chciał bym żeby to była jakaś lampka którą sie przyczepia do szyby i żeby ładnie wyglądała ?:) Coś nie drogiego a zarazem dobrego :)
Tak żeby powiedzmy wychodziło ok 0,7-8 W na 1 Litr wody :)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Przy tej ilości światła to chyba bez CO2 się nie obejdzie. Lepiej wziąć 0.5W/1L i dobrać odpowiednio rośliny. Jak masz zdolności manualne to zmontuj samodzielnie lampkę z rury kanalizacyjnej na wzór ADA. Rura 110 chyba jest taka szara, przecinasz na pół, montujesz żarównik na gwint e27 i do tego żarówki energooszczędne 11W. Tanio, prosto i jak dobrzę wykonasz to bardzo estetycznie.

edit:
cos takiego DIY
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Kurcze bela ,roboty pewnie w cholerę i wygląd ma taki sooooobie :)
Może polecicie coś z gotowych lampek ? Może znajdę coś w praktiker/castorama/Leroy Merlin ???
Jeżeli chodzi o CO2 to mogę zrobić własną bimbrownie tak jak mam w ogólnym akwa ,ale lecą po prostu z dyfuzora bąbelki które mają 3-4mm średnicy :) Inaczej nie potrafię to zrobić :)

Ps. Mógł byś mi jakoś wycenić tą lampe ze wszystkim co do jej zrobienia potrzeba ?
Będę bardzo wdzięczny :)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Raczej groszowe sprawy :)
Rurka kanalizacyjna 110 długość 30 cm ( nie orientuje się jakie są długości takich kawałków ale poniżej 1m na pewno kupisz. na allegro 1m koszt 10 zl więc i w Castoramie nie drożej będzie pewnie. dekielki do tej rury lub arkusz spienionego pcv koło 5 zł.
@ gniazda e27 koło 5-10 zł w zależności od modelu. Klej do pcv 10 zł i żarówki - tu już masz spory wybór mocy i wersji. Lakier w spreju 10 zl. Zakładam że jakiś przewód masz w domu od starego TV, lampki lub czego chcesz. Sposób montowania w zależności od gustu. Możesz podwiesić, możesz na krawędziach mocować. Podli czająć wszystko wyjdzie taniej niż dwa moduły aqua ela 11 w.
Możesz też naświetlacz led ładnie podwiesić nad akwarium. :)

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Oświetlenie - beleczka IKOLA 18W - cud, miód i orzeszki - jak to mawia kolega z forum.
I nie przejmować się, że producent podaje rozstaw nóżek 38cm-54cm. Można je zamontować "odwrotnie" i rozstaw zmniejsza się bodajże nawet do 24cm, jak kiedyś sprawdzałem. ;)
Sam używałem i nadal będę używał w małych litrażach - niezastąpiona.

W razie czego PW i wszystko objaśnię. ;)

Kaskada - AquaSZUT N300 - może i nieco droższa, ale jak w samo szkło inwestujesz taką kasę to na filtrze nie oszczędzaj zbytnio. Filterek cichutki, wydajny, a i ma dosyć sporo miejsca na wkłady. Ja u siebie zamiast gąbki oryginalnej robiłem od dołu warstwy - 1cm gąbki :arrow: ceramika ile wlezie :arrow: cieniutka warstewka waty. Do tego przy krewetkach radzę zastosować jakiś prefiltr na rurkę zasysającą - ja miałem z kawałka materiału a'la cieniutka firanka zszyta tak, aby zrobić "skarpetkę". ;)
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Jogi_18 jeżeli już bym miał takie coś skonstruować to pewnie chciał bym móc przymocować to do tylnej szyby ,jak lampkę AquaEl'a :)

popatrzyłem na tą belkę beleczka IKOLA 18W ale koszt to ok 80zł ,a to trochę ;)
Może znajdzie się jeszcze coś innego do polecenia ?

Ogólnie rzecz biorąc nie mam za dużo kasy na filtr i oświetlenie :)
Zastanawiam się czy nie kupić filtra takiego :
FILTR KASKADOWY HBL-701 600l/h + SKIMMER 100-200l
Co o nim sądzicie ?


Mam do was pytanie ,w jakim sklepię w Rzeszowie dostanę FILTR KASKADOWY HBL-701 600l/h + SKIMMER 100-200l ?? Widział ktoś może gdzieś ?
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Ten filterek może być głośny.
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

kaskada hbl 501 by się nadała, głośność w normie, o ile znajduje się kilka metrów od łóżka, jeśli śpisz niedaleko akwa to pat mini plus duża gąbka to rozsądne rozwiązanie.

światło myślę, że wystarczyłby moduł aquaela (Deco-light czy coś takiego)
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Powiem tak śpię 2 metry od akwa :)
Przy jednej ścianie mam biurko z akwa a na drugiej ścianie mam łóżko :)
Możecie mi określić jakoś ,jak głośny jest ten filtr ?

Kod: Zaznacz cały

pat mini plus duża gąbka
Szczerze to wszyscy w swoich akwariach wymieniają ten filtr ,bo jest za słaby zwłaszcza że ja będę miał baniak 30L :) Mało dobre opinie na necie o nim słyszałem :)
Z resztą jak bym miał w planach kupno tego filtra to nie pierdzielił bym się z kompletowaniem swojego zestawu ,tylko kupił bym w RZ za 150zł i po problemie :)

Kod: Zaznacz cały

wystarczyłby moduł aquaela
Z tym to tak samo jak z filtrem ,opinie nie są zbyt fajne :)
Podobno szybko się pali i trzeba co chwilę wymieniać moduł w sklepie .
Jeżeli mia bym taką lampkę brać to bym musiał wziąć 2x :)
Następna sprawa to tak jak wyżej pisałem ,jak by miał brać to oświetlenie i ten filtr to nie bawił bym się z złożeniem swojego zestawu :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

VeJeK pisze:Powiem tak śpię 2 metry od akwa :)
Przy jednej ścianie mam biurko z akwa a na drugiej ścianie mam łóżko :)
Możecie mi określić jakoś ,jak głośny jest ten filtr ?
oj tam przyzwyczaisz sie, filtry dobrej klasy sa naprawde ciche ale nie bezgłosne btw masa ludzi spi ja susły a za oknem uczeszczana linia kolejowa albo lotnisko :P

Aquael poprawił znacznie trwałośc swoich modułów w tych lampkach niemniej ceny na nie nie obniżył jako alternatywe dla modułów w tych lampkach podsune ci to : http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=21903
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Ok :)
Przeczytałem masę opini na temat filtra HBL-701 /501 i ok 80% ludzi jest na tak :)
Polecają go jak na cene 40zł :) Więc myślę że i ja się na niego skuszę :)
Tylko jeszcze zastanawiam się jaki wybrać model ?
501 ? 601? 701?

Hmm co do tej lampki ,jest to do przemyślenia :)
Kurcze jest jeszcze czegoś innego poszukuję ,jakiejś innej lampki :)
A jak nie znajdę to zdecyduję sie na któryś z waszych patentów :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Proponuje 501, sam mam 701 w moich 100 litrach i muszę mu dławic przepływ.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”