Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bimbrownia - tanie CO2 w twoim akwarium

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

jeśli zamieszam jest spoxo ale za 20s. wraca do pozycji wyjściowej
Brzosti1989
Posty: 215
Rejestracja: 10 mar 2010, 12:18
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Brzosti1989 »

sprawdzileś czy instalacja jest szczelna? jesli jest szczelna to cos z roztworem masz nie tak
Awatar użytkownika
oshimasoo
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2010, 7:21
Imię: Piotr
Lokalizacja: Strażów
Akwarium: 95L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: oshimasoo »

Na 100% jest to wina szczelności instalacji. Moja pierwsza bimbrownia miała te same objawy.
A jeśli chodzi o PH, po wyłączeniu na noc podniosło się do 7.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Czym badasz PH i jakiej wody używasz.Bo mieszkam niedaleko Ciebie i tak się zastanawiam.....
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 13:56 przez Najcudowniejszy, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

jeszcze drożdże mogły być stare, wtedy wydajność znacznie spada
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

czy ktos próbował z soda i octem
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

hej znów problem nie działa szczelna dałem jak na pierwszej stronie w buli z zacioerm jest fajne cisnienie jak wstrzasne i przechodzi do drugiej ale tylko 5s i ustaje co moze być.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Bimbrownia czy reaktor? Bimbrownia musi jakiś czas postać żeby się bakterie namnożyły i zaczęły produkować gaz w większych ilościach.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

Czy przy podawaniu dużej ilości CO2 można rybki zagazować.
I jeszcze takie pytanko czy mieliście jakieś problemy z początkowym podawaniu z bimbrowni CO2. ;)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

owszem rybki można zagazować ale nie sądzę aby mogło się to stać podając CO2 z bimbrowni,
--u góry strony 6 było to poruszane, tam doczytasz :) --

drożdże zaczynają się szybciej mnożyć po jakiś dwóch godzinach i wtedy właśnie (przynajmniej u mnie) bimbrownia zaczyna działać
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

alkarn, http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=75

Czego pytasz o to co jest już napisane i to na poprzedniej stronie?
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

alkarn pisze:hej znów problem nie działa szczelna dałem jak na pierwszej stronie w buli z zacioerm jest fajne cisnienie jak wstrzasne i przechodzi do drugiej ale tylko 5s i ustaje co moze być.
W brew pozorom ludzie mysla ze jak sie walnie cukier i drozdze to wszystko zacznie kipiec... a to nie prawda. Odpowiednie dobranie proporcji oraz odpowiednia woda daja dopiero rezultaty. W październiku ubieglego roku blisko 6 tygodni testowalem kilka bimbrowni sprawdzajac najoptymalniejszy zestaw. Juz nawet butle z cukrem i drozdzami mialem postawiona na brzeczyku aby wibracje powodowaly rozluznienie sie i nie zbijanie cukru na dnie. Dla osob ktore chca sie bawic bimbrownina okres 3 tygodni ty chyba max co mozna wyciagnac z tych butelek. Dla osob ktore jednak chca podlaczyc bimbrownie do roslinnego polecam opcje 4 +1, 4 baniaki z cukrem i drozdzami podlaczone do 1 baniaka z woda do filtracji. Problem jednak jest w tym ze zmiana pory dnia a takze uplywajace dni zmieniaja dzialanie bimbrowni im dluzej pracuje tym jest mniej efektywna. W nocy czesto lepiej bombelkuje niz w dzien. Ja swoja robilem o ile dobrze pamietam z 50gr drozdzy na 0,5 kg cukru.

PS.
Czasem naprawde lepiej zainwestowac te marne 200zł i kupic sprzet na lata niz biegac ciagle do biedronki po drozdze i cukier. Minusem ogromny bimbrowni jest to ze jak nie macie dobrego zaworu to wam skacze ph i CO2 w baniaku jak glupie a glony to lubia :) dacie dobry zaworek to jak nie zrobicie drogiego wyjscia to wam butle rozwali cisnienie :) A tu kupicie sobie profesjonalny seztaw Co2 wlaczycie i niech chodzi przez 3 miesiace.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Dla Panów którzy jednak bawią się w bimbrownictwo przepis na zacier:2 szkl.cukru 1 litr ciepłej wody ,jedna czwarta kostki drożdzy (10 dkg drożdze piekarnicze dostępne w sklepie)szczypta kwasku cytrynowego.To wszystko mieszamy do całkowitego rozpuszczenia,i nie ma h... we wsi żeby nie chodziło.Ile razy to można powtarzac?
pawel
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

pawelwilkon pisze:jedna czwarta kostki drożdzy (10 dkg drożdze piekarnicze dostępne w sklepie)
Ale 1/4 kostki, to będzie 25g. Z własnego doświadczenia, wiem, że to trochę za dużo (robiłem bimbrownie do 60-cio litrowego akwarium). Zbyt krótko to działa i zbyt intensywnie. Można śmiało dać mniej niż 1/5 kostki czyli 20g. Ja dawałem ok. 15g.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”