Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Sterownik, Dozownik DIY sekundowy

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Obudowa nie wchodzi w skład zestawu, więc ..... ;)
pkucaba
Posty: 17
Rejestracja: 11 mar 2012, 21:13
Imię: Piotr
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Post autor: pkucaba »

debrzyna pisze:mirekkon,
Konkurencja nie śpi
http://www.allegromat.pl/aukcja148657
Spokojnie dobry produkt obroni się sam. A jestem akurat w trakcie budowy ww. sterownika. ;)
Wtedy porównamy sobie wady i zalety...
Wszystko po to by urządzenia były coraz lepsze.


Konkurencja wymusza postęp ;)
Autor tamtego dozownika po prostu miał inne założenia.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Witam

jak pisałem i obiecałem - w akcji obudowa Z-73 - najbardziej dopasowana obudowa jaką można znaleźć, trochę pracy i proszę da się?:

tak wyglądają otwory pod panel:
Obrazek

poprzeczny otwór na taśmę lub przewody pompek
Obrazek

kołki niestety trzeba podciąć - odcinany kawałek powinien mieć około 9-10mm i pasuje jak ulał
Obrazek

jak wspominałem w płytce trzeba rozwiercić otwory z fi 3mm na fi 4.5-5mm
Obrazek

po naklejeniu panela wydrukowanego na laserówce i za laminowanego (panel nakleiłem na taśmie do dywanów biała, cienka, dwustronna można dostać w każdym Nomi)
Obrazek

i środeczek
Obrazek

na koniec warto wspomnieć że oryginalne wkręty są za krótkie i potrzeba je zamienić na takie same tylko 23mm długości:
Obrazek

a oto efekt końcowy:)
Obrazek


urządzenia microPH i timer
Obrazek

link do tematu z microPH: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 354#210354

estetykę i jakość wykonania ręcznego oceńcie sami

niestety ze względu na ilości masowa, maszynowa produkcja jest możliwa dla zamówień ponad 50 szt dlatego na razie w grę wchodzi tylko droga robota ręczna lub kombinowanie na własną rękę z tą obudową, pewnie niejeden zrobiłby to lepiej i ładniej, ja potrafię tylko tak jak na zdjęciu

koszt samej nowej obudowy to około 10 zł + przesyłka, a projekt panela będzie do pobrania gratis, nie wykonuję samych obudów na zamówienie, jedyna możliwa opcja to sterownik wsadzony z obudowie czyli gotowy!
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 22:10 przez mirekkon, łącznie zmieniany 15 razy.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Dla lubiących majsterkować jest jeszcze inne rozwiązanie. Ja np. robię obudowę z arkuszy polistyrenu HIPS 2 i 3 mm. Koszt oczywiście większy i pracy więcej ale można uzyskać obudowę jaką się tylko chce. Wkrótce pokażę jak to wygląda.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

mirekkon, a masowa produkcja to całych obudów, czy samych naklejek musi być?
bo z chęcią zakupiłbym części składowe, a dziurki to już sam mogę sobie wyrzeźbić ;)
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

To jest gotowa obudowa "Z-73" więc kupisz ją gdziekolwiek choćby na allegro, Mirek pisał, że projekt panelu będzie do pobrania więc wystarczy wydrukować i zalaminować. Z ciekawości, jakich pompek użyjesz w swoim dozowniku? Od spryskiwaczy czy zdobyłeś perystaliczne?
Larwa mać!
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Atrur:

pisząc masowe mam na myśli obróbkę obudowy w sensie otwory i docinki - ogólnie dopasowanie nowej obudowy do potrzeb wsadzenia układu

panel wykonany w poliestrze (patrz amazon2) samoprzylepny też mógłby być ale dla ilości powyżej 50 szt zamówień niestety, sam koszt uruchomienia produkcji to 300-500 zł tak więc dla zamówienia 100szt na dzień dobry mamy 3-5 zł koszt panelika + produkcja sztuki i wychodzi 25-30 zł za nalepkę, ale za to jak wygląda!

pozdrawiam
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Ja zrobiłem taką obudowę. Jeszcze drobne poprawki mnie czekają ale ogólnie spoko wygląda i w rzeczywistości nie błyszczy się jak na zdjęciu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Larwa mać!
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Michał: jaki jest koszt Twojej obudowy? I czy możesz wykonywać na zamówienie coś takiego?

To ważne bo ja swoją wykonałem w celach DIY, żeby ludziom pokazać że da się - raczej nie po to by masowo sprzedawać, ale jak ktoś zapłaci to mogę wykonać pojedyncze rękodzieła
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Koszt to polistyren (4 arkusze A4) 20 zł, klej ze 3 zł, szpachlówka 5 zł, farba 10 zł i inne drobne rzeczy które miałem więc nie liczę. Wykonanie tego to bardzo dużo pracy i sorki ale nie ma szans, żebym to robił na zamówienia. Pokazałem tak jak Ty, jako jedną z alternatyw w jaką można ubrać Twój dozownik ;)
Larwa mać!
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Tylko że wiesz... moja obudowa to prosta sprawa sam zakup - kilka złotych - wydłubanie kilku otworków, chociażby za pomocą noża introligatorskiego z pomocą wiertełka oraz naklejenie zalaminowanego wydruku to tyle z czym może sobie poradzić każdy majsterkowicz

z Twoją obudową to chyba jakiś formy trzeba, a żeby to estetycznie wyglądało to naprawdę trzeba się przyłożyć

mnie raczej chodzi o rozwiązania prostsze od mojego lub obudowę którą ktoś chciałby dla ludzi robić za kasę rzecz jasna

mój timerx5 w obudowie będzie kosztował 200zł, zresztą micro PH też 200zł bo tam jest więcej rzeczy do zrobienia a i łatwiej mi to potem rozliczać, ale tak jak pisałem masówki nie będzie bo nakład mały, a ja kasy inwestował nie będę na 2-3 lata żeby zarobić grosze

wolałbym zostać przy elektronice niż dłubać dziury w pastiku szczerze mówiąc, a obudowy zostawić każdemu do samodzielnego wykonania

**********************************************************************************************

chciałbym dodać tu również że powstała inna wersja

dla kolegów Grześków z naszego forum powstało nowe oprogramowanie dla timera

wersja Timerx5w - oznacza timer pięciokanałowy z możliwością ustawienia dowolnej godziny włącz i dowolnej godziny wyłącz z dokładnością minutową, pięć programów dla jednego timera (kanału) z harmonogramem tygodnia rzecz jasna, menu 3 pozycyjne podobne do timera sekundowego, ręczne włączanie i ręczne wyłączanie - wszystko chodzi identycznie tylko nastawy inne :)

reasumując jest to takie 5 timerów w jednym sterowniku ustawianych dowolnie, przydatne szczególnie dla tych którzy mają sporo lamp, koszt samych płytek elektronicznych 200zł,

obudowa którą wcześniej zaprezentowałem również pasuje to tej wersji potem taśma do szafki w której można zabudować listwę 230V

krótki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=6PVkueUIuQo

do tego dorobiłem listwę 230V która jest połączona taśmą:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

pompy perystaltyczne są w sklepie!!!!!!!!

po weekendzie będę je miał w domu podam wszystko co potrzeba cenę zdjęcia itp (cena około 73 zł za sztukę z tego co mi wiadomo) + wysyłka

proszę o ewentualne deklaracje ilości sztuk, chętnych do zakupu, będę robił hurt może będzie taniej

no to się Nam ładnie zaczął Nowy Rok :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Dla mnie niestety za drogo :( - będę się pewnie męczył z pompkami do spryskiwaczy po 9 zł.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Dla mnie też za drogo, zresztą timer działa bardzo dobrze z pompkami spryskiwaczy, dla mnie nie ma sensu brnąć w perystaliczne.
Larwa mać!
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Witam

timer tak przemyślałem żeby marudzenia na forach nie słyszeć dlatego działa ze wszystkim ;)

oczywiście nikogo nie zmuszam do zakupu, być może dla podforaków uda się zejść z ceny, wszystko wyjdzie jak dostanę towar z fakturą oraz jak zobaczę jakość tych pompek

osobiście uważam, że nie są wcale drogie szczególnie, że na ebay były po 13 $ co daje 40 zł a koszty przesyłki i cła nie wspomnę, no i fakt że na razie sprowadzone zostało bardzo mało tych pompek na szybko transportem lotniczym, który też niestety kosztuje, następna partia drogą morską i większa ilość cena może topnieć sporo, a więc nie zarzekajcie się od razu,

o ciszy podczas dozowania i poborze prądu no i dokładności nie będę się nawet rozpisywał

poza tym patrząc obiektywnie na ceny pompek perystaltycznych to pewnie i za 100zł spokojnie by poszły :) dziś rynek dyktuje ceny niestety, gdyby od chińczyka wziąć np pół miliona sztuk to cena mogła by być 20 zł, ale pytanie kto zainwestuje taką kasę żeby ktoś mógł wydać grosze?

bardzo chętnie odsyłam do tego linku: http://www.sklep.aqua-trend.pl/dozownik ... -p-31.html

tu jest naprawdę tanio, no i nie ma co dyskutować, bardzo mi się podobają SLOGANY typu: "lider rynku", "jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie" no i w ogóle opis jest super no i pompy też

pozdrawiam
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”