Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[25l] Moje pierwsze akwarium

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Lockstar
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2011, 13:01
Imię: Sylwina
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 25 L
Płeć:
Wiek: 38

[25l] Moje pierwsze akwarium

Post autor: Lockstar »

Witam,

Po kilku miesiącach obserwacji akwarium mojego męża postanowiłam założyć własny zbiornik. Moim celem jest posiadanie dużej różnorodności zoa, które miałyby porosnąć skałę jak dywanik :) w tym momencie posiadam ich tylko kilka rodzajów ale mam nadzieje ze uda mi się z czasem rozwinąć małą kolekcje.

Moje wyposażenie:
zbiornik 25l 40x30x20
oświetlenie 2x11w PC
filtracja kaskada HBL 701
Na razie nie mam odpieniacza, stawiam na regularna podmianę (poza tym czytałam, ze zoasy lubią trochę "brudna" wodę)
Wodę biorę z działającego już 9m-cy akwarium


Bardzo prosiłabym akwarystów, którzy takie zwierzaki mają o rady czym je kamic żeby się dzieliły, wybarwiały i były zadowolone. Słyszałam też o suplementacji witaminy C i jodu, jeżeli ktoś to stosuje i faktycznie to działa to bardzo prosiłabym o wskazówki dotyczące dozowania.

Zamieszczam też zdjęcia tych, które udało mi się zdobyć do tej pory. Oprócz kilku zoaskow posiadam tez kraba rozbójnika - cubanarius diurati.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 6:55 przez Lockstar, łącznie zmieniany 1 raz.
25l zoasów 2x11w + ledy obieg 300l/h - w planach
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Poka baniak w całości :)
A co do tej nieczystej wody...jeżeli nie planujesz ryb tylko krewetki i kraby to Ci ten odpieniacz faktycznie nie potrzebny chociaż...jakbyś planowała karmić zoa to jednak bym stawiał na odpieniacz, nawet ze strzykawek na kostkę :)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Litraż skromny :P Ale jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłem ;) Bardzo mi się te zoa podobają i kibicuję temu zbiorniczkowi, hmmm jeszcze kilka takich fotek i stawiam u siebie morszczaka ;) :P :P :P
cherry_ukasz pisze:Poka baniak w całości :)
Ja też jestem ciekawy widoku całego zbiorniczka :D
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Lockstar
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2011, 13:01
Imię: Sylwina
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 25 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Lockstar »

Baniak w całości nie wyszedł jak na razie zbyt imponująco, muszę skalę poprzekładać jednak żeby grzałkę trochę zasłonić. Mam ochotę tam wpuścić jedna rybę, np.paraseme i wtedy pewnie k0k0z mi sklei piendło ze strzykawek. Na razie mam tylko jedna świetlówkę aktynike i mam w planie dołożyć druga białą albo zaszaleć i wrzucić druga niebieską i kupić kawałek węża ledowego. zdjęcie na życzenie (to ze nie umiem jeszcze aparatu używać to odrębna historia :P)

Obrazek
25l zoasów 2x11w + ledy obieg 300l/h - w planach
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Mówisz że to zoa? hmmm super.
Trudno w tak małym litrażu sprzęt poukrywać ale myślę że sobie z tym poradzisz ;) Bynajmniej moja uwagę bardziej skupiają skałki i to co je porasta :D
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Lockstar
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2011, 13:01
Imię: Sylwina
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 25 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Lockstar »

Dzieki Darek za wsparcie :)

Na razie jest skromnie ale mam nadzieje ze mi sie uda zakupić i zaszczepić to i owo. Mysle ze jak uloze skale w kaciku z grzakla troche wyzej a reszte rozloze na piasku to bedzie korzystniej, troche trudna manipulowac duzymi kawalkami w takiej szklance :( Minus morszcaka jest taki ze stwory troche wolniej rosna niz w slodkim gdzie co rusz były jakies przycinki wiec musze sie uzbroic najpierw w cierpliwosc przy mnożeniu "pyszczków" a potem w mega suplementy i bede je koksowac na duzy przyrost :)
25l zoasów 2x11w + ledy obieg 300l/h - w planach
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No ładnie i ja bym nic nie ruszał - skałe zostaw jak jest :)

Parasemka do takiego baniaka?! :evil: Ja wiem, że u mnie pływała przez 3 miesiące w 30 litrach...ale tylko tyle i dłużej by tam nie wytrzymała! miała tylko 2,5 cm jak dostała eksmisję. Ja bym nic tam nie wpuszczał - najwyżej Thor Amboinensis. Większych krewetek nie, bo będą łazić po zoa i je zamykać ;P

Poza tym widze na zdjęciach sarco? :P lepiej daj Xenie, Clawularie i grzybki do tych zoa :) będzie ładnie a sarco daj na środek :)

Co do światła...ja bym postawił na 2x11W aktynika i 1x10000K , będzie ładnie zoaskowo świeciło :) bo przy 1xaktynika i 1xbiała będzie za biało a przy dwóch aktynikach za niebiesko...

Pozdrawiam

PS. PRzypomniało mi się...odsuń skałę od szyb - źle będzie Ci czyścić ;) no i tło...zmień na czarne :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witaj mam mniejsze akwa od Ciebie bo Twoje ma 30l a ja mam 25l i podobny sprzęt i te same problemy. Mam mniej życia niż Ty, muszę też wstawić swoje do galerii. Niby nic a cieszy co?Piękne te zoa.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

A no właśnie Grzeniu, koleżanka chyba dawno matematyki nie miała ;) 40 długość, 25 szerokość i 30 wysokość daje 30 litrów :P
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Lockstar
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2011, 13:01
Imię: Sylwina
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 25 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Lockstar »

kolezanka ma 25l, zle wpisalam jeden wymiar, juz naprawilam :P

Cherry - musze sobie tak czy siak skombinowac swoj czyscik bo k0k0z ma taki kombajn ze musialabym chyba skale wyciagac. Krewetek nie planuje bo moje zoasy brdzo zle toleruja kraba co po nich lazi a mam go tylko do czyszczenia skaly (juz mi zielony glon wyalzi) wiec wole nie ryzykowac. Sarco jest tylko na probe - na zasadzie czy sie wybarwi pod swietlowkami po kilku miechach pod ledami a potem out bo mi sie te korale w ogole nie podobaja :/ grzybki owszem, mam juz dwa, ten drugi nie nadawal sie do fotografowania bo raz, jest mega malutki a dwa krab go przed sesja podeptal i calkem sie skurczyl. jak sie pokaze to dodam zdjecie bo jest fajowy :) moze zaszczepie od k0k0za discosome red bo on ma juz bycze talerze :)
25l zoasów 2x11w + ledy obieg 300l/h - w planach
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

Akwarium fajne :) I nie daj się na zmianę tła!!! Ja też mam niebieskie i tak jest bardziej morsko :D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Lockstar - znalazłem rybke do Twojego baniaka :D
http://erybka.pl/product-pol-2815-Eviota-pellucida.html - mała, kolorowa i można trzymać w stadku :)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Lockstar
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2011, 13:01
Imię: Sylwina
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 25 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Lockstar »

czadowe :) ile myslisz powinno liczyc moje stadko? 3?
25l zoasów 2x11w + ledy obieg 300l/h - w planach
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Myślę, że trzem sztukom będzie dobrze w takim litrażu. Może tanie nie są, ale na pewno bardziej odpowiednie rozmiarowo do 30 litrów niż parka błazenków :) No i mają fajne kolory :) Jeżeli je kupisz to chętnie przyjadę obejrzeć :)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Lockstar
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2011, 13:01
Imię: Sylwina
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 25 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Lockstar »

wlasnie sie zastanawialam co tam wsadzic, myslalam nad parasema ale tylko utwierdziles mnie w przekonaniu ze to do bani pomysl :P myslalam tez nad kardynalkami ale sa za malo kolorowe a jak sprawdzalam inne kolorowe rybki to mialam za maly litraz.
A propos rybek i pienidla, poradzono mi zeby zamiast dolewki od k0k0za raz w tyg. codziennie podmianiac jeden litr i tak tez robie i na razie nie mam zadnych plag, zobaczymy jak to sie rozwinie. Dzis wieczorem zrobie testy i zamieszcze fote akwa bo zmienilam ulozenie skaly i bede czekac na Twoj komentarz. oczywiscie jak wrocisz zaprszam na osobiste ogledziny :)
25l zoasów 2x11w + ledy obieg 300l/h - w planach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”