Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200] kolejny etap morszczyzny

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

możliwe, że zmiana soli stanowi clue programu ale sam wiesz, iż w tym przedziale cenowym nie ma sensownej alternatywy dla naszej soli. Kiedyś stosowałem sól HW, która z tego co pamiętam miała wysokie stężęnie mg i ca, ale wtedy nie miałem praktycznie twardych więc spadek był minimalny. Wracając do tych zasypów ten który kupowałem dla Wojtka miał sporą granulację od kilku mm do kilkunastu mm, więc jako zasyp, który powoli uwalnia do obiegu mg wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

jako, że miałem aparat w łapach to wrzucę kilka fotek ;)
ukwiał trochę wojuje, ostatnio zeżarł mi świeżo wpuszczoną krewetkę Lysmata amboinensis :/
Obrazek

caulastrea nadal ma się dobrze :)
Obrazek

Rhodactis w siódmym niebie ;)
Obrazek

blastomussa merleti choć ma maleńkie główki to coraz mocniej zaczyna się pompować - zakup z hodowlikorali
Obrazek

a i decora wpadła mi w obiektyw
Obrazek

doszło też trochę sps'ów z hodowlikorali, nie wiem czy aby nie za wcześnie, no ale się zobaczy - uwieczniłem jedną acrę
Obrazek

Żeby nie było za różowo, to coś się podziało z jednym z moich błazenków :/ dziwnie opuchły mu "usta", jak w najbliższym czasie nic nie zmieni się na plus to trafi do osobnego zbiornika na leczenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnimi czasy miałem straszliwy przyrost zielonego pyłu na szybie, nawet codzienne czyszczenie szyby nie wiele pomagało. Pył pojawiał się już w ciągu godziny od czyszczenie :/ Dzięki koledze gieniorkowi trafił do mnie ozonator i po prostu cud. To urządzeni jest rewelacyjne, po pierwszym ozonowaniu pył praktycznie zniknął, a po drugim wyprowadził się na stałe, a do tego woda zrobiła się krystaliczna.

No i to by było na tyle ;)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Artur___ pisze: Dzięki koledze gieniorkowi trafił do mnie ozonator i po prostu cud. To urządzeni jest rewelacyjne, po pierwszym ozonowaniu pył praktycznie zniknął, a po drugim wyprowadził się na stałe, a do tego woda zrobiła się krystaliczna.
nieprawdaż że sprzęt 1 klasa :?: ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Eeeej to i ja chce pożyczyć ozonator :D

Akwarium coraz ładniejsze i mam pytanko: Jak się trzymają korale z HodowliKorali? Byłem wczoraj u Wojtka i u niego wszystkie korale pięknie polipują i trzymają piękne kolory :mrgreen: i tam teraz tylko czekać na przyrosty :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

różnie, u tych które miały spore ubytki mam wrażenie, że postępują nadal (ubytki) a te z mniejszymi bardzo ładnie się trzymają,
polipują praktycznie wszystkie
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ubytki są stare, także jeżeli zaczęło ubywać tkanki to znaczy, że im miejsce nie pasuje :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

brałem to pod uwagę :(
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam. Piękne akwarium ale jak by mogło być inaczej. Mam pytanie na srodku masz taki szeroki komin?
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

grzeniu pisze:Mam pytanie na srodku masz taki szeroki komin?
tak,
z tym, że to jest "komin" zewnętrzny
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Mam pytanie jescze jak byś miał czas napisać jak to jest zrobione i może jakies zdjecia tutaj albo na pw. Przymierzam sie do kolejnego akwarium 174l i mysle czy komin czy pudełko przelewowe. I rozpatruje wszystkie za i przeciw.

[ Dodano: 2011-11-04, 14:29 ]
I jeszcze mam pytanie czy szafkę robiłeś z płyty 36mm? bo widze że stopki masz podwójne na rogach. Zastanawiam sie czy można jakoś wyciszyć szafkę od środka i czy ktos tak robi. "I" :mrgreen: czy wentylacja w szafce przy stałej tem. otoczenia nie za wysokiej wystarczy w postaci kratki i otworu?
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ten mój przelew trochę działa jak pudełko przelewowe, tzn. tylna ścianka akwarium jest wycięta pośrodku i właśnie nią spływa woda (a w zasadzie to doklejone jest po bokach po 4cm - postaram się zamieścić fotkę)

Spód i blat są z podwójnej płyty czyli 36mm

Co do wyciszenia to też mi to po głowie chodzi, a dokładniej coś takiego:
http://www.allegromat.pl/aukcja90064

Z tyłu szafki nie mam części "pleców" i to służy jako wentylacja - wydaje mi się, że spokojnie można wywiercić dziurę w szafce i zamontować przyzwoity wentylatorek, powinien dać radę
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Nie bedzie wilgotnieć ta gąbka, albo śmierdzieć?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Artur pokaż ŻÓŁTKA ;) :!: :!:
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

gieniorek pisze:Artur pokaż ŻÓŁTKA ;) :!: :!:
jak tylko się wyprostuję ;)
grzeniu pisze:Nie bedzie wilgotnieć ta gąbka, albo śmierdzieć?
nie mam pojęcia ale chyba zaryzykuję

Do zbiornika doszła długo wyczekiwana reklamacja z erybki. Ryby trafiły do zbiornika w piątek bardzo późną nocką.
babka (Amblyeleotris wheeleri), żółtek (Zebrasoma flavescens), doktorek (Labroides dimidiatus) i trzy x Chromis viridis.

Radość trwała dość krótko :( - w sobotę babka już się nie pokazała, jest wprawdzie szansa, że siedzi gdzieś w skale zestresowana ale jest też możliwość, że to bydle ukwiał ją zeżarł :/
chromisy w stadzie wyglądały rewelacyjnie ale też dość krótko, w ciągu soboty cała świeża trójka po kolei zaczęła schodzić z tego świata, przyglądałem się bacznie czy aby na pewno zostały zaakceptowane przez te które już u mnie pływały i jakoś agresji nie zauważyłem ale każda z padniętych ryb miała uszkodzenie mechaniczne, tak jakby przekrwiony pas biegnący pionowo (jakby ją ktoś zgiął w pół albo zaklinowała się w skale i obtarła)

żółtek i doktorek mają się dobrze :)
doktorek nie daję żyć żółtkowi i cały czas za nim pływa, wydziobując z niego niewidoczne pasożyty :lol:
a żółtek na początku bardzo płochliwy w ciągu jednego dnia na tyle się przyzwyczaił, że jak tylko pojawiam się przy akwarium od razu jest przy przedniej szybie w oczekiwaniu na żarełko ;)

postaram się po południu cyknąć fotki ryb i przelewu :) to wstawię
Eqilibrum
Posty: 120
Rejestracja: 15 maja 2010, 9:28
Imię: Eqilibrum
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: solniczka - 360l+40l
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Eqilibrum »

Musze sie w końcu znowu do Ciebie wybrać... żeby skrytykować oczywiście ;)
Eqilibrum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”