Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[126] Cherryreef v 2.0

Czyli nowe szkiełko - wchodzimy w akwarystyczne High Tech

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Super już nie mogę doczekać sie zdjeć i nowych cukierków bo zapewne ciekawe to bedą egzemplarze !
Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

znając Cherrego to pewnie będzie cukierkowo :)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

egon24 pisze:Super już nie mogę doczekać sie zdjeć i nowych cukierków bo zapewne ciekawe to bedą egzemplarze !
egon24 specjalnych cukierków się nie spodziewaj ;) stawiam głównie na montipory, stylopory, seriatopory i pocillopory. Acropory też się trafią ;) Ogólnie na razie mam pospolite motipory. Z czasem będę je zastępować jakimiś ciekawymi i rzadkimi odmianami typu "superman", ale to jak się trafią z hodowli :) Ze wszystkich wyżej wymienonych SPS'ów też można wyciągnąć ładne intesywne kolory. Aktualnie poluję na żółtego hystrix'a jeszcze i czekam na nowe przyrosty na różowym histrix'ie bo szczepka, która do mnie trafiła jest mocno różowa a wiem, że z tego korala potrafię wyciągnąć pastelowy róż :>
gieniorek pisze:znając Cherrego to pewnie będzie cukierkowo :)
gieniorek postaram się nie zawieźć Twoich oczekiwań i wyciągnąć jak najbardziej landrynkowe kolory z SPS'ów ;)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-10-22, 11:16 ]
Artur___ pisze:przykręć trochę odpieniacz, to może parametry podskoczą, albo pakuj więcej żarcia koralom :)
Artur__ pienidło już chodzi na sucho :P na początku chodził na mokro z powodu moich chęci doprowadzenia parametrów do takich, z jakich korale byłyby zadowolone. Odkąd NO3 spadło do 0 odpieniacz chodzi na sucho - urobku ledwo 1 cm za 4 dni pracy :( dlatego badam NO3 i PO4 co drugi dzień.
Artur___ pisze:a jakich korali szukasz?
Obecnie jak pisałem - żółtego hystrixa, pocillopory damicornis, seriatopory callendrium różowo-fioletowej
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Ja tez staram sie jak najbardziej ustabilizować parametry , właśnie idę zrobic Kh i ca test
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

egon24 pisze:Ja tez staram sie jak najbardziej ustabilizować parametry , właśnie idę zrobic Kh i ca test
Bardziej niż o wapń martwię się o magnez bo ten ma takie same tendecje w moim zbiorniku jak kH - lubi lecieć znacznie szybciej niż wapń czy potas :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Magnes tez mi żarło ale na początku po przekładce , teraz jest stabilnie 1350 i niechby tak było , jaki masz posob na kolorki , co ile karmisz ?
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

egon24 pisze:Magnes tez mi żarło ale na początku po przekładce
Poprzednio w moim baniaku nawet po okresie przekładki/dojrzewania miałem problem z magnezem i nigdy nie doszedłem do lania magnezu, wapnia i kH w równych ilościach, czyli balling się nie sprawdzał
egon24 pisze:teraz jest stabilnie 1350 i niechby tak było
Tutaj akurat jeśli mogę coś doradzić do trzymałbym magnez dla Acropor - bo widzę, że na nie stawiasz - w okolicach 1300-1320, ale wiadomo, że testy aż tak dokładne nie są.
egon24 pisze:jaki masz posob na kolorki , co ile karmisz ?
I tutaj rodzi się pytanie, które z SPS'ów chcesz wybarwić, chociaż patrząc na Twój baniak stawiasz na Acropory. Ogólnie jeśli chcesz wybarwić zieleń do intesywnych kolorów lej fluor - oczywiście nie wiadrami ;) Jeżeli są mało intesywne na początku lej 2x tyle, ile podaje producent. W momencie jak zobaczysz poprawę lej tyle, ile podaje producent. Jeśli chodzi o kolory czerwone polecam jod - ładnie działa. :)

Jeśli chodzi o karmienie to podaję na przemian CoralE i CoralA i Coral V na przemian co drugi dzień. Dodatkowo 2x w tygodniu podaję CoralFood i plankton czerwony i zielony.

Co prawda nie ze wszystkim co tu napisane się zgadzam, ale proszę:
http://mojarafa.pl/zabarwienie_korali
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Pcham sie a akry , z monti i stylo noe mam problemu kolory sa niezłe .
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

pierwsze dwa mam - zapraszam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Jaki masz piasek?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

grzeniu to znaczy w jakim sensie jaki i czemu akurat o niego pytasz? :)


Artur__
w wolne popołudnie zaglądnę na pewno :) a wydawało mi się, że największy krzak jaki masz na górze to jest właśnie seriatopora calendrium różowoo fioletowa ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Z ciekawości, bo nie ma zdjęcia :) sam mam najdrobniejszy, w spadku dostałem i mam z nim problem. Zastanawiam się nad zmianą. Jak by była duża ta seriatopora w różu to chętny jestem na składkę i kawałek.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

hmm, tak szczerze mówiąc to nie wiem co to jest ;)

mowa jak mniemam o tym jest:
http://podforak.rzeszow.pl/upload/1283240467j.jpg

tym chwastem to mogę wszystkich obdarować 8)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Więc po prostu muszę się do Ciebie wprosić :P
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Szukałem pomysłu na podbicie fosforanów i azotanów - chemicznie, skręcenie odpieniacza, zwiększenie karmienia...ileż tego było w głowie!! A wiecie jaki najprostszy sposób? Włożyć watę, która leżała sobie niezafoliowana, przepłukać w kranówce i wsadzić do sumpa i...długo nie trzeba było czekać - 7 dni i z PO4=0 i NO3=0 wskoczyłem na poziom PO4=0,02 i NO3=1!! SUPER!! LSP'zadowolone, SPSy też by były, gdybym nie przesadził z aminokwasami :P

Na dzień dzisiejszy jest spora konsumpcja Ca - wciągu 5 dni spadek z 440 na 410 i kH przy dawkowaniu 30ml dziennie - spadło z 7,0 na 6,4. Wiadomo, że wahania nie są dobre, ale chciałem ustalić wkońcu jakieś dawkowanie sensowne Ca, Mg i kH.

Aktualnie koraliki powoli zbierają się do wzrostu. Wciąż szukam montiporek premium i być może jakaś zawita w najbliższym czasie :mrgreen:

Poza tym w akwarium grasują sobie jeszcze pozostałości glonów i aiptasii, ale nie mam parcia do szybkiego ich pozbycia się - babka sobie glony podjada, krewetki też nie narzekają ;)

Tyle z update'ów. Aha - Artur__ dzięki za gifty :mrgreen:

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”