Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] INNA SOLNICZKA

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
marioletti
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:23
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 500 l Tanganika
Płeć:

Post autor: marioletti »

dlaczego tak myślisz :( co wg Ciebie jest nie tak :?:
Po solniczce powrót do ...Tanganiki 500 l
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Forcipiger flavissimus jesli Ci chodzi o niego to jest bardzo trudny do utrzymania i warunkiem jego istnienia jest bardzo duży zbiornik i dojrzały od dawna z dużą ilościa skały na której żeruje. Znam kilka dużych baniaków gdzie nie przeżyły. W porównaniu z Hepatusem to Mount Everest.Tak się zastanawiam i nie przypominam sobie żeby ktoś ze znajomych go miał a piękna ryba.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

co do forcipigera to faktycznie jak pisze grzeniu ryba pozostająca w sferze marzeń, również jestem jej fanem, ale brak mi wiary w utrzymanie jej w moich 200 litrach :(

soczewki tego typu:
http://www.allegromat.pl/aukcja149754
dobierz tylko średnicę mocowania do Twojego obiektywu
Awatar użytkownika
marioletti
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:23
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 500 l Tanganika
Płeć:

Post autor: marioletti »

Ta niby dla mnie pływa w akwa w "IGUANIE" od kilku miesięcy i daje radę, może i u mnie będzie ok :mrgreen: Jest młoda, wszystko zjada. Miała początkowe problemy, bo była mocno ścigana przez loretkę i parę centropyg. Mimo to poobijana jakoś się trzyma. Może u mnie zazna spokoju. Nie mam oczywiście doświadczenia z takimi rybami, na wielu forach poczytałem o nich. Kiedyś nawet błazenki trudno było utrzumać. Czasy się zmieniają może trzeba spróbować :?: Znalazłem na yu tobie akwarium na samej kranówce (rzekomo), i tam też pływał forcipiger.

Artur dzieki za info na pewno skorzystam ;)
Po solniczce powrót do ...Tanganiki 500 l
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Życzę sukcesu. Naprawdę, jak Ci się uda sam też spróbuje. Ale tylko Ci piszę żebyś był ostrożny z zakupem bo jest z nią bardzo trudno.
marioletti pisze:Czasy się zmieniają może trzeba spróbować :?: Znalazłem na yu tobie akwarium na samej kranówce (rzekomo), i tam też pływał forcipiger.
Może był świeżo wpuszczony albo akwarium było duże z dużą ilością pokarmu dla niego.
Awatar użytkownika
marioletti
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:23
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 500 l Tanganika
Płeć:

Post autor: marioletti »

dzięki za otuchę Grzeniu:> , oczywiście jak do mnie trafi, zrobię wszystko by żył jak najdłużej :mrgreen:
Twoje akwa też śledzę na bieżąco i jestem pełen podziwu :podwójnie widzę:
Po solniczce powrót do ...Tanganiki 500 l
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

wtrącę 3grosze od siebie ,byłem dzisiaj w Iguanie i na Twoim miejscu nie brał bym tej rybki aż nie nabierze masy ,teraz wygląda strasznie ,jest wysuszona ,widać gołym okiem że jej kondycja jest kiepska,chyba że wierzysz w to że u Ciebie dojdzie do siebie.
Awatar użytkownika
marioletti
Posty: 70
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:23
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 500 l Tanganika
Płeć:

Post autor: marioletti »

Rozmawiałem z właścicielem mają ją przełowić do mniejszego zbiornika i tam ma nabrać siły, a potem ... do mnie :lol:
Po solniczce powrót do ...Tanganiki 500 l
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”