Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[146l] 65x45x50h Jogi

Na suchej skale i piachu

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Niezłe jaja z tym doktorkiem.

Pozdrawiam
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Jak? Którą rurą?
Nie mam pojęcia, ale skubany dal radę. Salariasa też kiedyś w sumpie znalazlem więc zabezpieczyłem komin plexi nachylonym w stronę wody żeby więcej takich akcji nie było.
W mojej morskiej karierze to mój drugi doktorek uciekinier. W poprzednim zbiorniku wyskoczył i znalazłem go ponad metr od akwarium.

Pozdrawiam
Artur
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Pora na aktualizację :lol:
Długo nic nie pisałem w tym temacie z racji zmian przeprowadzanych w zbiorniku. Zaczne od mojej wcześniejszej decyzji nad zmianą profilu zbiornika. Po wielu przemyśleniach doznałem olśnienia i postanowiłem sprzedać/wymienić wszystkie korale. Powód? Jeden z prostszych ;)
Postanowiłem przekształcić zbiornik w raj dla ukwiałów :) Tak nie jest to żart 8) W zbiorniku mam praktycznie same Quadricolory w różnych odmianach barwnych plus jeden inny ukwiał od Kolegi z forum. Miał być quadri ale okazał się innym. W sumie mi to nie przeszkadza, a kolor ma ciekawy więc nie narzekam. Ukwiałom porobię zdjęcia bo mam różne kolory od czerwonego po niebieski. Większość jest wielkości 12-15 cm, ale mam nadzieję na to, że bedą powiększać systematycznie swoje rozmiary i bedą się dzielić. Bedę wymieniał/sprzedawał w celu pozyskania kolejnych odmian barwnych. Zdjęć nie będzie jeszcze bo po wymianie świetlówek 4 z 6 wystąpił wysyp glonów zielonych i trochę cyjano. Myślałem, że nic zbiornikowi nie będzie po wymianie świetlówek lecz zbiegło się to ze zmianą soli na AF + bakterie i pożywki dla nich i efekty są jakie są :evil:

Zmieniała się też obsada tego malutkiego akwarium. Obecnia akwarium zamieszkują:
- salarias fasciatus
- halichoeres chrysus
- chrysiptera parasema
- zebrasoma scopas (malutka jak 5 zł zakupiona w celu eliminacji glonów)
- synchiropus marmoratus
- amblyeleotris guttata
- 9 szt amphiprion ocellaris
Bezkręgowce:
- nassarius vibex (nie wiem ile ich jest)
- 9 szt. Turbo brunneus
- 2 szt. lysmata amboinensis
- mespilia globulus
- Tripneustes gratilla
- echinus acutus
- mithrax sculptus
- Neopetrolisthes oshimai
- Sabella spallanzanii

Z obsady tyle :0 jest jeszcze kilka polipów ZOA, sarco jeden i lobophytom. Plus jakiś LPS co dostałem w gratisie przy ostatnich zakupach :)

Ze zbiornika jestem zadowolony poza glonami i cyjano, ale tym sie nie przejmuje bo na glony mam pokolca, salariasa i 3 jeżowce a cyjano powinno samo zniknąć jak system dojdzie do siebie po zmianach :) Fotek nie będzie aż ustąpią glony i cyjano. z systemu jestem zadowolony i lubie światło z T5 oraz mój odpieniacz schuran 120. Latwy w obsłudze i czyszczeniu oraz stabilny :) Co do ukwiałó to każdy jest inny i w jednym zbiorniku mam ukwiały pompujące macki w tzw. cycki i takie, które puszczają swoje macki długo. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Jednego dnia ukwiał ma kulki, a drugiego dnia ten sam ma długie mcaki. Ukwiały mają to do siebie, że czasem lubią sie przemieszczać i ciekawym zjawiskiem jest to, że to samo akwarium może każdego dnia inaczej wyglądać. Wymagało to zabezpieczenia odpowiednio cyrkulacji, ale czego się nie robi dla bezpieczeństwa 8-)

Na dzisiaj tyle :) Jak zejda glony to powstawiam fotki mieszkańców.


Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

eee ... no, a już myślałem, że pooglądam sobie kolekcję :(

to cyknij foty ukwaiłom, pomijając glony :)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Kolekcji jeszcze nie pokażę :P
Dla zachęty filmik z krabem porcelanowym, błazenkami i mandarynem.
Jak widać na filmikach są jeszcze glony i cyjano ale wszystko w odwrocie.
Wymieniłem filtr RO na większy i zupełnie nowy bo w starym i tak mialem wymieniać prefiltry to zdecydowałem, że zmienię filtr na większy.
Ekipa przeciw zielonym glonom zredukowała ich występowanie o 1/3 w ciągu 2 tygodni. A te przestały przyrastać ze względu na poprawę parametrów.
Zasolenie 1.025
mg 1250
ca 380

Kh 7.1
NO3 6
PO4 skonczył mi się test.
Po dodaniu rybki do obsady miałem lekką ospę. Obyło się bez strat. Scopas ma jeszcze jedną kropkę i jeden błazenek ale wszystko w dobrej kondycji i liczę że obędzie sie bez zgonów.
Jest też filmik z walczącymi błazenkami w ukwiale. Błazny mam sklepowe hodowlane kupowane jako 2 cm maluszki ale na 3 dzień już siedziały w ukwiałach :) Super widok jak rybki pływaja między mackami. Mają tyle ukwiałów, że nie przejmuję sie walkami między rybami bo po chwili walki już każdy w innym ukwiale siedzi.
Miłego oglądania :)

Krab porcelanowy
Mandaryn
Błazny i Quadri


Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Bardzo fajne. Gratuluje.
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Udało mi się upolować kolejną wersje kolorystyczną.
Żółty fluo środek z białymi mackami i fioletowymi końcówkami
Zdjęcie podczas aklimatyzacji 5 minut po umieszczeniu w baniaku
Obrazek

Edit:
Żeby nie było różowo to padł mi pływak w dolewce i wpompowało mi 25l RO do obiegu. Spadek zasolenia z 1.025 do 1.020 i znowu po stabilizacji. Cyjano pojawia się w nowych miejscach a glony zielone pewnie ruszą po kilku dniach :( A mnie czeka powolne wyrównywanie i podnoszenie zasolenia do pożądanego poziomu bo przy tym to odpieniacz ledwo co pracuje.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Może zostaw tą regulacje zasolenia i jak woda w tydzień odparuje to będzie spoko. Pozostanie Ci tylko regulacja odpieniacza?
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Nie ma opcji bo musialem wylac ten nadmiar wody. Sumpa mam wyliczonego na styk i jakby byla przerwa w dostawie zasilania to by mi podloge zalalo ;)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

dzisiaj zrobiłem testy :)
Ph - 7,7-8,0
KH - 6,7
NO3 - 5
PO4 - 0,0-0,03 Woda moim zdaniem była bezbarwna
Ca - 380
Mg - 1160-1200

W baniaku jest 7 kolorów quadri kilka zoa, jedna blastoma, i brerium.
Nie mam pojęcia co konsumuje magnez. Podbiję go przy podmiance do 1300 i na takim poziomie będę utrzymywał.

Miałem kilka wpadek ostatnio. Musiałem wymienić wszystkie świetlówki jednocześnie gdyż upadła mi lampa podczas pożądków i niestety nic się ze świetlówek nie uratowało. Wyrównałem zasolenie po wpadce z przelaniem dolewki. Miałem małe braki w dostawie prądu przez ostatnie wiatry lecz akwarium nie ucierpało zbutnio przy tym.

Kilka uwag co do zbiornika :)
Odpieniacza nie zamieniłbym na inny. Tak stabilnej pracy nie ma chyba żaden. Przy zasoleniu 1.025 jest bezobsługowy i mógłbym tylko wywalać zawartość kubka bez jego czyszczenia.
Przeszedlem na sól AF ze względu na cenę, ale po wyliczeniu wydajności nie wypada juz tak rewelacyjnie. Trzeba jej dużo sypać aby uzyskać odpowiednie zasolenie. Sprawdzane spławikiem, ale robię zawsze roztwór kontrolny aby mieć pewność, że nie oszukuje. Do tego sprawdzam przy resztkach soli IO czy jego odczyty są prawidłowe.
Dozuję bakterie AF plus pożywki. Dozuję 2 krople płynu lugola na wodzie raz na tydzień. Oraz 0.5 ml wódki codziennie. Przy tej dawce nie wychodzą mi na szybę gluty, a jak zwiększę dawkę to w ciagu 2-3 godzin mam białe szyby :)

Z rewelacji to tyle. Mam zamówione 3 następne quadri w kolorach których nie mam :)

No i kusi mnie postawienie 120x50x50 przystosowane pod ukwiały. Ale to na wakacjach się zobaczy :)

Kilka zdjęć na koniec. Zdjecia robione jeszcze w czasie gdy były glony i cyjano. Obecnie cyjano mam tylko w jednym malym kawałeczku pod ukwiałem, a zielona łąka znika z dnia na dzień :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 15:02 przez jogi_18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Pięknie , wyglada na to ze jestes władca uchwialow.
Obrazek
Pietia23
Posty: 22
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:19
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: w budowie
Płeć:

Post autor: Pietia23 »

Jak tam hodowla?
Wrzuć jakieś fotki:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”