Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[~90] Cherryreef

75x35x40 z panelem

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

cherry_ukasz pisze:mam swoją tezę
czyżby się rozjechała po podrasowaniu odpieniacza?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No nie ;) Nie trafiłeś :mrgreen: jeżeli moje przewidywania się sprawdzą na pewno je tu opublikuje :)

Ale jak ogólnie zmiana ułożenia korali? na + czy - ?
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

No Lukaszu!Kopara mi opadła.Co za kolory!I pomyśleć że to w takim małym zbiorniczku.Cudeńko.Pozdrawiam.
pawel
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Jakoś tak mało zielono :P
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

baniak u rodziców ;) ale widać rękę mistrza, nic tylko pogratulować zbiornika. Może sam kiedyś dochowam się takich twardzieli jak Twoich.

Pozdrwiam
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

totalnie się na tym nie znam ale strasznie mi się podoba !!!
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Bartosss, ja też się nie znam, ale jak widzę takie "epickie" zbiorniczki jak Łukasza to aż "zapiera dech w piersiach" - naprawdę akwarium rewelacyjne, kolorowe i jeszcze te wspaniałe żyjątka - szczerze mówiąc, widząc takie akwarium odczuwam chęć do postawienia morszczaka, ale to może potem :P
cherry_ukasz, dobra robota, GRATULACJE :tak:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

A fe!! Ale brzydkie!!
:evil: :evil: :evil:
Mirro pisze:Jakoś tak mało zielono :P
Trzeba dosadzić heńka, jakieś microsorium...
Tak na poważnie- wpraszam się na oględziny, bo na zdjęciach za ładnie wygląda. Tam musi być jakiś haczyk...
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
dawno nie pisałem a tu akwarium skończyło już rok, więc pora na krótkie podsumowanie ;)
:arrow: przez rok w akwarium padły 2 ryby: magnifica i pterapogon. Nie wiem czemu....przy obu zgonach nie było mnie w domu a trup nie został nigdzie i nigdyodnaleziony
:arrow: inwazja aiptasi opanowana przez bezwględną krewetkę wurdemannii - nie mam ani jednej różyczki i nawet jak się trafi z nowym korale to szybko zostaje zjedzona 8)
:arrow: przy dojrzewaniu - tfu, dojrzewania nie było - wszystko przebiegało spokojnie - bez wysypu glonów, bez zgonów - wszystko w porządku :mrgreen:
:arrow: panel - panel w akwarium spisuje się świetnie. Jest gdzie upakować absorbery, odpieniacz, pompę - jednym słowem polecam. Pompa do panela nie musi być mocna, więc nie jest bardzo prądożerna. Minus - zabiera miejsce w akwarium, ale zawsze o ten panel można postawić większe akwarium :roll:
:arrow: odpieniacz - na początku okazywał się totalną porażką. Jednak po kilku zmianach (jeszcze jedną przejdzie) odwala robotę. Korale się pompują, woda klarowna, nie ma dużych stężeń NO3 ani PO4
:arrow: Zasolenie i parametry - mimo gróźb z brakiem stabilności akwarium trzyma się dzielnie - na dzień dzisiejszy Mg 1160 mg/l, Ca 440 mg/l. Parametry utrzymywane jedynie podmiankami wody co 2 tygodnie 10% objętości lub, jak jestem w domu, 5% co tydzień.
:arrow: świetlówki - z powodu, że miałem stateczniki pod świetlówki T8 nie wymieniałem oświetlenia i kupiłem tylko morskie świetlówki. Wymienione zostały po 8 miesiącach i można było zauważyć zmianę - było jaśniej i chwilowo ruszyły glony. Potem wszystko się ustabilizowało

Podsumowując - nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeżeli w akwarium jest dobra cyrkulacja, odpowiedni odpieniacz oraz wystarczająca ilość żywej skały to akwarium funkcjonuje stabilnie - przynajmniej w moim przypadku. Jutro postaram się o jakieś aktualne zdjęcia.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Kapitalne masz te zbiorniczki!!!

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”