Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowa aranżacja. Prosze o Pomoc.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Nowa aranżacja. Prosze o Pomoc.

Post autor: alkarn »

Cześć za kilka dni będę robił reset.
Nowe podłoże to ADA Amazonia.
Z roślin zostaje z obecnej aranżacji: cryptokoryne , lotos i bakopa.
Z obsady to zostaje: dyski, glonki, pielęgniczki, rodostomusy i kiryski.

akwa. 200l, 0,52W/l, CO2 butla, nawozy sole które kończę i przechodzę na Tropica.

Moje pytanie jest takie, co włożyć do tego baniaka rośliny i obsadę.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

alkarn pisze:Moje pytanie jest takie, co włożyć do tego baniaka rośliny i obsadę.
Moja odpowiedź: Co chcesz. Użyj wyobraźni. Tylko tak powstają najlepsze aranżacje ;) Przeglądnij kilka galerii konkursowych. Łapiesz może jakąś inspirację. Miejsca w bańce dużo, więc na pewno coś ciekawego wymyślisz ;)
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

A rosliny z łodygowych które wytrzymają ok 27,5 - 28 temp. wody
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

alkarn, popatrz do galerii na mój zbiornik roślinny- części z opisanych na pierwszej stronie już nie mam, ale wszystkie miały się dobrze w temp. 28 st
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam proponuje Ci sie zdecydować na rośliny albo paletki. Jeśli chcesz patrzeć na zbiornik, a nie rozmyślać jak pomóc jednym żeby nie zaszkodzić drugim. Dzięki temu nie będziesz znowu szybko restartował zbiornika. Ja bym zdecydował się na roślinne ponieważ masz światła trochę, gazownie i piękne podłoże. Pozostałe zwierzaki mogą zostać a dla paletek trochę mało miejsca. Będziesz mógł częściej kombinować z obsadą tak roslinną i zwierzęcą. Jak sprzedaż paletki to będziesz miał na roślinki i rybki. Jeśli jednak zdecydujesz się na paletki to wystrój skromniejszy kilka ładnych roślin, delikatne światło, CO2 minimalnie i nawozy delikatnie bo zwiększysz twardość wody. Tak czy siak zazdroszczę bo etap projektowania i zmian jest niezwykle przyjemny. Ja osobiście odradzam łączenia paletek i akwa roślinnego z doświadczenia.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biotopy i aranżacje”