Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nano rafka 30L - projekt

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: tom_81 »

Wiecie poczytałem i zmieniłem zdanie, ale wciąga ta morszczyzna.
Na szczęście kostkę udało się odmówić. Uff, ale kręcę, ale mam nadzieję, że nie podpadnę u Was:D
Zmieniam Akwarium na 60X40X35, chce tam zrobić panel z tyłu, odetnę 10 cm na media i teraz moje pytania:
1. Jak długi grzebień wybrać? może być taki http://erybka.pl/product-pol-874-Aqua-M ... 32-cm.html ???
2. panel robić ze szkła czy spienione PCV?
3. ile komór
4. jaka pompa obiegowa
5. Belka oświetleniowa 2x24W t5
6. chcę tam później zastosować odpieniacz Tunze Nano 9002.

proszę o rady i sugestie, czy ktoś pomógł by mi i pokazał jak to zrobić ???
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

tom_81 pisze:Wiecie poczytałem i zmieniłem zdanie, ale wciąga ta morszczyzna.
Na szczęście kostkę udało się odmówić. Uff, ale kręcę, ale mam nadzieję, że nie podpadnę u Was:D
Zmieniam Akwarium na 60X40X35, chce tam zrobić panel z tyłu, odetnę 10 cm na media i teraz moje pytania:
1. Jak długi grzebień wybrać? może być taki http://erybka.pl/product-pol-874-Aqua-M ... 32-cm.html ???
2. panel robić ze szkła czy spienione PCV?
3. ile komór
4. jaka pompa obiegowa
5. Belka oświetleniowa 2x24W t5
6. chcę tam później zastosować odpieniacz Tunze Nano 9002.

proszę o rady i sugestie, czy ktoś pomógł by mi i pokazał jak to zrobić ???
First of all: daruj sobie panel na tylnej ścianie - lepiej zrobić na bocznej. Zajrzyj sobie do mojego tematu ~90 litrów cherryreef.

Ad.1 - Grzebień jak coś możesz wyciąć w materiale, który opisze w niższym podpunkcie. Jeśli chcesz gotowy - AM będzie ok :D
Ad.2 - Panel najlepiej wykonać z plexi najlepiej w kolorze tła - czyli niebieskie albo czarne
Ad.3 - Liczba komór zależy od tego, co tam przewidujesz. Rób conajmniej 2 - max 4
Ad.4 - Pompa obiegowa na ten litraż wystarczy NJ1200
Ad.5 - Na ten litraż 2x24W powinno wystarczyć dla miękkich korali
Ad.6 - Hmmm po co robić do Tunze panel? Jak już na tunze się decydujesz to sobie całego reefpacka zafunduj i po problemie.

Chcesz rady i sugestii? Daruj sobie panel i tunziaka. Zafunduj sobie komin i sump - piszę to z pozycji człowieka, który już przerobił akwarium z panelem i z sumpem 8-)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: tom_81 »

Uff, kurka no mam taką sytuacje, że nie zastosuje sumpa, pewnie na razie pojadę na kaskadzie plus odpieniek DIY, i "podszkolę" się w obsłudze morszczaka. Sroki za zawracanie gitary, jak ruszę to będę dalej pytać.

odezwę się jak będę potrzebował szczepek korali:)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: tom_81 »

Witam
Troszkę sprzętu już mam. Moje pytanie jest takie: jakiej chemii będę potrzebował na początek, testy na co?
Do usłyszenia za jakiś czas pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zależy co będziesz hodować, jaką sól kupisz - to taką chemię będziesz potrzebował. No i w ogóle jaki sprzęt zakupiłeś do jakiego litrażu.

Testy to na pewno na kH, Ca, Mg, NO3, NO2, PO4
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: tom_81 »

No więc akwa to 72L (60x30x40), lampa Hagen Glo 2x24W, grzałka Jager 75w, Resun Waver2000 (ale wydaje mi się, że za mało), sól IO, wodę sam będę robił kupiłem filtr RO, kaskada HBL-701, odpieniacz narazie daruje sobie pojadę na podmiankach. Obsada to krewetka, ślimak turbo, krab, miękkie korale, może 2 błazenki i jednego Gobiodon Okinawae.
Chyba dam radę?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Sól IO dobra na początek - po dojrzewaniu zmień na coś bogatszego. Jeden Waver2000 mało - dołóż drugi. Światło - przy miękkich powinno dać radę. A co do odpieniacza - skonstruuj przynajmniej jakiś ze strzykawek.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Cześć komplet nadal na sprzedaż, pusty bedzie jak Geniorek obrobi się z lampą. Zobacz sobie temat będzie za pół ceny co nowy http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=15
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”