Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

450-tka na panelu- jakieś pomysły?

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

Markiz pisze:to Cherry żyje jeszcze??
on to już raczej jak duch jest,
czasem się pojawia, ale znika błyskawicznie ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Geniorek nie namawiam na Tunze bo sam bym wybrał obecnie AN 3500l/h ze względów finansowych. Ale jest najmniejsza(Wymiary bez dyszy i przyssawek: 118 x 94 x 75 mm), sam musiałem ją upchac w sumpie 48cmx48x45cmh wraz z odpieniaczem duzym , kolektorem ściekowym, filtrem przepływowym i grzałką do akwariu 400l. Zrobiłem w nim jeszcze przegrody żeby była dodatkowa komora. Akwarium jest wysoko i taka pompa wyrabia bez problemu i efekty moge pokazac na zdjęciach. Dlatego pisze ze poco pchać 6500l/h gdzie wode bedzie podnosic na 40cm a nie 140cm. Jak zastosujesz taka pompe w panelu to musiał bys zrobic grzebień na conajmniej 1/2 jak nie wiecej długosci i to ograniczy Ci ilośc przegród w panelu. Bez sensu. Tylko utrudnisz sobie zycie i to mocno. Do tego po co filtr przepływowy na baypasie w takim systemie? Na ten litraz - biopellety mozna zastosować XL i nie muszą się kręcić z 200ml czyli garść, Rowa węgiel 300ml to malutki woreczek, Rowa phos to chyba 200ml to dwa duże kieliszki jakie wreszcie musimy wypić, jeśli bedzie sie marwić że się sklei mozna zastosować PO4x4 one sie nie sklejają i nie musza wirować a są lepsze. To wszsytko w koszyki za wata i gąbką co bedzie pod grzebieniem bo wysokość akwa 60cm i w zupełności wystarcza. Na upartego z 3500l/h tez zrobi baypass powiedzmy na UV lub na wszelki wypadek bo u mnie jest z pompowaniem na wysokośc 140cm i parametry mam tak strasznie zerowe że walcze zeby podnieść.

Dodatkowo weż pod uwagę że jesli wsadzisz pompę na styk w tak mała komorę to wpada ona w rezonans i ja bardziej słychać niż w duzej komorze z dużą iloscią wody. Tak jest ze wszystkimi pompami.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

a może jabao z regulowanym przepływem?
zawsze byłaby alternatywa przy rozbudowie akwarium o sump
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Poddalam taką a nie inną pompę pod dyskusję, ponieważ taką dysponuję. Niestety- wydatków końca nie widać- kupować innej, słabszej pompy na razie nie będę. Jest jeszcze do dyspozycji bodajże NewJet 2300 bodajże- ale raczej będzie za słaba...
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Dżoena, wkładaj pompę taką jaką masz teraz. Po co sobie kosztów dokładać? Ja mam u siebie dwie pompy w panelu 1200l/h i 750l/h, a widzę że drugie tyle też by mogło być.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zgadza się szkoda kasy. Ale przypuszczam że ja pewnie mam taki przepływ przy mojej pompie i podnoszeniu jak ta 2300. Ale ja bym u siebie nieco zwiększył. Ja już Ci napisałem co bym zrobił ale rozwiązań jest mnóstwo.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”