Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Microbe lift - phosphate remover

Tutaj dyskutujemy o tym co dodajemy do naszych "morszczaków".

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Microbe lift - phosphate remover

Post autor: gieniorek »

wertując neta w poszukiwaniu złotego środka na zbijanie wysokich stężeń po4, natknąłem się na nanoreefie http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=30538&d=0 na wątek poświęcony specyfikowi Microbe lift - phosphate remover tzw. atrament. Z tej lektury wynika że może to być strzał w 10 na tym polu walki z po4. Ale czy aby na pewno?? Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym preparatem, bo brzmi to obecująco, tym bardziej że jak wyczytałem stosuję się go także w akwarystyce słodkowodnej.
A może znacie jakąś inną, skuteczną alternatywę?
PS. nie wiem czy wątek nie pasuje bardziej do działu chemia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam ja miałem PO4 na poziomie zamykającym skale i próbowałem uzywać phosveca serowskiego ale to była walka z wiatrakami w 375l i zakupiłem PhosEXultra z JBLa i w mgnieniu oka mi wyzerował PO4. Pewnie juz dawno sobie poradziłeś ale może przyda sie rada komuś. pozdrawiam
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

właśnie korzystam z PhosEXultra JBLa ale przy pelletach (w początkowej fazie) jakoś nie może zbytnio zbić po4, ale przynajmniej trzyma go w ryzach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie, suplementacja i chemia w akwarium morskim”