Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Hydor Slimskim Nano 135-35

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Hydor Slimskim Nano 135-35

Post autor: grzeniu »

Hydor Slimskim Nano 135-35 Zakupiłem z e-rybki 2 tygodnie temu albo lepiej cena straszna, ale wykonanie rewelacyjne. Jest to ODPIENIACZ wewnętrzny, jest przeznaczonych do małych akwariów do 140l ale producent zastrzega że przy dużym obciążeniu nadaje się do 60l. Wyposażony jest w pompę z wirnikiem igiełkowym i zwężkę Venturiego. Dzięki układowi recyrkulacji powietrza (jest ono zasysane z kubka, który pełni rolę tłumika) sprzęt jest naprawdę cichy w działaniu.

Wymiary: 8cm x 8,5cm x 30cmh
Do akwarium: 140 l
Akwarium obciążone: 60 l
Moc: 4 W

Odpieniacz bardzo ładnie wykonany, prostokątny na czarnym tle praktycznie nie widoczny, sprawia wrażenie komina z wpływem wody z powierzchni. Spotkałem się z opinią że ma niewielki kubełek na pianę, jednak w moim nie obciążonym akwarium opróżniałem go raz jak do tej pory. Wydaje mi się też ten fakt zaletą, jeśli ma się akwarium bez pokrywy nie rzuca się w oczy jest praktycznie nie widoczny. Oczywiście nie znacznie się to zmieni przy obciążeniu, dlatego że regulację odpieniania wykonuję się poprzez zmianę ustawienia kubełka. Łatwy do demontażu i czyszczenia wszystko ze sobą pasuje, uchwyt jest zbudowany z przyssawek z magnesami trzyma bardzo mocno.

I wada !!! od dwóch tygodni wyrzuca bąbelki do wody, pisze niby że trzeba poczekać aż dojrzeje. Jest ich obecnie dużo mniej. Osobiście liczyłem że za takie pieniądze i takiej firmy to kłopotów nie będzie.

Może ktoś z was ma więcej doświadczenia i mi pomoże, mam blisko usytuowaną pompę cyrkulacyjną i może dlatego ściaga prąd wody albo zbyt mało obciążone akwarium i nie ma co odpieniać?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Grześku i jak odpieniacz? Przestał wariować czy dalej wyrzuca bąble do wody?

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Łukaszu niestety nie, mało tego nawet gdy włożyłem gąbke na wylot to te bąbelki dalej się przedostają. Mało tego przestał działać jutro idzie na gwarancję dobrze że takowa jest.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

z tymi bblami ratuje Cię tylko założenie bubblestopu DIY
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

geniorek masz jakiś konkretny pomysł? Ja założyłem do środka przed wylotem około3cm grubości gąbkę o grubych oczkach ale nic nie dało. Może założyć jeszcze od zewnątrz mam miejsce około 5cm, albo przedłużyć komorę odpływu o 5cm? może by wystarczyło zeby bąble wróciły do góry? Zmniejszając dopływ powietrza jednocześnie zmniejszam jego wydajność więc tego nie mogę zrobić jak dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

zakładanie gąbki na odpływ nie jest rczej dobrym pomysłem ponieważ tłumisz odpływ wody narażając się na przelanie piany w kubku. Niektórzy jako bubblestopa stosują pojemnik na odpływie wypełniony dużą ilością biobali, które nie zminiejszają przepływu wody a wyłapują jednak bąble powietrza.
Innym rozwiązaniem może być przerobienie komory reakcyjnej odpieniacza (tj. rury nad pompą) bo na mój gust jest ona za krótka i nie jest oddzielona od komory odpływu, dlatego cześć powietrza zasysana jest do zbiornika - no chyba, że się mylę.
Jak dla mnie to najprościej będzie dorobić dwa sita: 1 na komorę reakcyjną co spowoduje spiętrzenie powietrza w komorze a nie w całym odpieniaczu. 2 na powrocie utrzyma pozostałą część bąbli w górnej częsci - tyle z teorii.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zaraz nad komorą reakcyjna jest taka osłonka jak by sito ale nie wiem czy to to o czym mówisz a to drugie sitko na odpływie to nie wiem z jakiego materiału zrobić bo są to bardzo małe bąbelki, jak założyłem gąbke to przez nia przechodziły.

Musze nagrać filmik i Ci podesłać ,rzucił byś okiem w wolnym czasie jako specjalista i może coś wtedy podpowiesz. Będę miał pytanie też co do lampy z diodami led, widziałem Twoje produkcje coś pięknego.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam może komuś się przyda taka informacja. Założyłem dwie malutkie gąbeczki w odpowiednich miejscach przy wylocie i odpieniacz działa bez najmniejszych zarzutów. Nie wypuszcza juz malutkich bąbelków. Wkomponował sie tak ze wyglada jak by był dołączony do akwarium jako komplet.

pozdrawiam
Drum
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:05
Imię: Drumna
Lokalizacja: Krakow
Akwarium: 50l
Płeć:

Post autor: Drum »

grzeniu pisze:Witam może komuś się przyda taka informacja. Założyłem dwie malutkie gąbeczki w odpowiednich miejscach przy wylocie i odpieniacz działa bez najmniejszych zarzutów. Nie wypuszcza juz malutkich bąbelków. Wkomponował sie tak ze wyglada jak by był dołączony do akwarium jako komplet.

pozdrawiam
Witam, a czy moznaby prosic o jakies zdjecie jak wygladaja te gabeczki (jaka struktura) i w jakie dokladnie miejsca trzeba ja umieszczac przy problemie tych babli. Zastanawiam sie na d kupnem tego odpieniacza tylko martwi mnie czy poradze sobie z ta modyfikacja. Wielu osobom przydala by sie dokumentacja forograficzna.

Pozdrawiam i dziejkuje.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Nie ma chyba potrzeby bo z czasem przestaje puszczać, a zdjęć nie mam ale były to kwadratowe na wymiar wycięte plasterki tak żeby zakryć odpływ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”