Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Lampka Aquael Moonlight Led - nocne oświetlenie

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Lampka Aquael Moonlight Led - nocne oświetlenie

Post autor: grzeniu »

Witam zakupiłem taki sprzęcik do morskiego akwarium.
http://allegro.pl/lampka-aquael-moonlig ... 64156.html

Jestem zachwycony, małe gabaryty, może być montowana w akwarium, na zewnątrz. Ma przyssawkę lub magnes, oba sposoby trzymają dobrze.
Barwa niebieska moc 1W.
Nie udało mi sie złapać na zdjęciu kolorów Euphyli która w tym świetle świeci niesamowicie mocno na jaskrawo zielony kolor.

Na prawdę niesamowity efekt, niestety chyba musze kupic lepszy aparat bo zdjecia morskiego nie wychodza mi najlepiej.

pozdrawiam i polecam

Obrazek

Obrazek
madmario2
Posty: 209
Rejestracja: 08 lis 2010, 9:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 54L rośnie do 162L
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: madmario2 »

Widziałem osobiście efekt nocny - dla mnie bomba a zdjęcia fakt nie oddają tego co w rzeczywistości ;) .
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

fajna sprawa tylko wydaje mi sie, że dioda zbytnio skupia światło w 1 punkcie - musi mieć jakieś bardzo małe konty padania. Rozwiązaniem może być założenie soczewki rozpraszającej, zdemontowanie soczewki skupiającej ;), zeszlifowanie diody. Taka moja mała dygresja, którą nie należy się sugerować ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Powiem Ci ze masz pojęcie. Niestety ja nie mam aż takich zdolności manualnych i na razie zostanie tak jak jest a jak będę zmieniał akwarium na większe to poproszę Cie o lampe z takimi djodami.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”