Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

kaskada do pikorafy (27 litrów)

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

kaskada do pikorafy (27 litrów)

Post autor: Mirro »

I tak wolnym krokiem zaczynam kompletować sobie sprzęt ;)
Muszę się pochwalić, że mam już bańkę (kostka 30cm) i Łukasz już pewnie ożywia skałę ;)
Teraz zastanawiam się nad kaskadką. Wiele słyszałem (i przeczytałem) o kaskadzie HBL 701, ale czy jest to jedyna słuszna kaskada? Czy można zastosować inną o dość dużej komorze? Bo tak się składa, że na szafce zalega mi Hagen Aqua Clear 50. O taki: http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyk ... 02159.html Przepływ ma spory, a z tego co pamiętam, ma on komorę filtracyjną o objętości ok. 1 litr, więc mógł bym do niego upchać litrę węgla aktywnego :)
Nada się czy lepiej kupić HBL 701 ???
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Ja u siebie w kostce 44,2L mam to cudeńko:
http://www.akwarystyczny24.pl/aqua-szut-n500-filtr-kaskadowy-120200l-p-349.html
Przepływ spoko, daje radę, miejsca dostatek, energooszczędność (2,5W) i przede wszystkim cichuteńka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Mirku jeżeli uda się się zamontować skimmer do AquaClear'a to pakuj go :) No i jeszcze kwestia wymiarów - podobne jak HBL-701?

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mirro, :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:

Sorki za OT - jak chcesz to wykasuj- ale gratuluję słusznej decyzji
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

MST, Ja mam N300 i nie jestem zadowolony :( Zaraz po okresie gwarancyjnym oderwał siętaki plastikowy pierścień od podstawy wirnika i przy stacie, tłucze się niemiłosiernie. Podczas normalnej pracy też ma takie chore zajawki, że zaczyta się tłuc. A ten mój Aqua Clear ma komorę większą od N500. Więc jeśli chodzi o miejsce na wkład, to bym się nie martwił. Ale niestety Aqua Clear nie ma skimmera :( Czy to go dyskwalifikuje?
Dżoena pisze:Sorki za OT - jak chcesz to wykasuj- ale gratuluję słusznej decyzji
:tance:
Dżoena, używasz może tej pompki cyrkulacyjnej koralia nano?
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Na razie ją ma mazu- mi póki co niepotrzebna. Zapytam Anię, czy używa jej jeszcze.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Jak coś to daj znać co i jak. Najwyżej sobie kupię.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Jak nie zapomnę to zapytam Ani jutro - powinnam się z nią widzieć :)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

A to nowość. Może ja mam jakieś z lepszej partii, bo mam 2xN300 i 1xN500 i cichutkie. :D

Jak Cię to pocieszy to ja też nie mam skimmera, ale w razie czego można dokupić/dorobić takowy. ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ja mam w 64l - Filtacja -przelewowa HBL-501(400l/h ustawiona na pół gwizdka) w środku gąbka i wungiel(16,50zł). Nie narzekam.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

też w 30'tce nie miałem skimera i błona mi się nie pojawiła (a kaskadę miałem AC 20)
ale już w 50'tce z błoną walczyłem :/
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

No więc spróbuję z AC50, tym co zalega na szafce :) W razie czego zawsze można zmienić.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

sory, że się tak wetnę w wątek :podziw: ale mam w sumie zbieżny problem. Składam malutki odpieniacz właśnie do kaskady (rurki 50mm i 20mm) ale nie mogę znaleźć jakiejś malutkiej pompy na igle do niego, może macie jakieś pomysły - chodzi mi o gotowe/firmowe rozwiązania, bo w tym przypadku wynalazki typu mesh nie wchodza w rachubę.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No to nie wiem, czy znajdziesz taką pompę - wątpię, bo sam szukałem kiedyś. Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest właśnie MESCH - nie wiem Grześku czemu się go tak boisz. A jak nie to igła z biobala. Ale wg mnie MESCH lepiej się sprawdzi w takim maleństwie - bo pompy przecież nie dasz z większym wydatkiem niż 250l/h bo rozsadzi Ci ten wynalazek :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Najmniejsze z igla to na 90% beda maxi jety z wirnikami delteca z tego co sie orientuje (najmniejszy to maxi jet 250)

Jesli chodzi o DIY to Hydor Pico Evolution ponoc mozna zmodyfikowac na mesha tylko z doprowadzeniem powietrza jest zabawa.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”