Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

AQUAEL NANO REEF

Tutaj zadajemy pytania odnoście opinii oraz wyboru sprzętu do akwarium morskiego. W tym dziale możemy też umieszczać recenzje stosowanego przez nas sprzętu.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

wyszło mi ok. 800zł
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ja jeśli mogę wtrącić, to wydaje mi się, że panel zajmie Ci dużo miejsca, a możesz założyć filtr przelewowy nawet do 60l akwarium i tam wsadzić absorbery i nawet ten mały odpieniacz ja mam tak zamiar zrobić, a w miejsce tego panelu żywą skałę. Ten panel to zamiennik dla sumpa ażeby wsadzić cały sprzęt i uzyskać jak najwjększą powierzchnię filtracyjną. Tutaj koledzy też wkładali do filtrów żywą skałę więc lepiej w tak małym akwarium wsadzić ją bezpośrednio do niego i plus cyrkulacja.

[ Dodano: 2011-06-30, 14:38 ]
Co do kosztów to tak czy siak będą podobne. W dziale Nasze zbiorniki są tam (miedzy innym mój) malutkie zbiorniki. Przyglądnij się.
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

a jak w 60l zrobić panel czy sama kaskada wystarcz
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Dawid, w panelu po prostu dasz rade wszystko schować :) dlatego panel jest fajny :)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Napewno wystarczy jeśli oczywiście obsadę będziesz miał rozsądną.

Panel też ma zalety. Ja jednak jestem za prostymi rozwiązaniami. Można nawet 150l zrobić bez panela i bez sumpa, wcale nie zagracając zbiornika.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Wszystko zależy od tego co chcesz trzymać w baniaku. Ja jakoś nie wyobrażam sobie np baniaka fish only z piąknie wkomponowanym odpieniaczem do środka akwarium bez panela, nie mówiąc już o wiszącym na krawędzi - porażka.
Akwarium z SPSami bez przewymiarowanego odpieniacza, miejsca na absorbery, automatyczną dolewkę - no tego też jakoś nie widzę ;)

Zgadza się, jak chcesz mieć duuużo skały w akwarium (nie mówie o 10% objętości, ale conajmniej 20-30%), korale miękkie, korkowce, zoatnhusy i "tylko jedną rybkę" to taki system będzie działać.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

No na pewno czym większa obsada tym trudniej i czym większy zbiornik to większe sprzęty itd. ,ale w 60l to nie takie trudne. Sam teraz zakładam taki zbiornik.

tutaj zobacz
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=6913
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

grzeniu jeśli czytałeś wątek mazu dokładnie to zauważ, że zbiornik powstał przy moim patronacie :P to kwestia pierwsza. Druga to zauważ, że jest tam reefpack 200, czyli odpieniacz + filtr. Jest to wsumie taki panel tylko tyle, że trochę droższy ;) niż DIY.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zgadza się cherry_ukasz :mrgreen: dlatego go właśnie załączyłem. A ten reefpack 200 to fajna rzecz, szkoda ze sam odpieniacz taki drogi.

pozdrawiam

[ Dodano: 2011-07-02, 20:11 ]
alkarn pisze:a jak w 60l zrobić panel czy sama kaskada wystarcz
myślę że wystarczy sama kaskada, przynajmniej na początek zanim się nie przeprowadzisz do jakiś 200l - będzie taniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt w akwarium morskim”