Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium w szkole

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

pilarz617 pisze: i kolega Pilarz może pomóc jak będzie taka potrzeba
Oświadczam uroczyście: Jest taka potrzeba :D Dziękuję!
W Gimnazjum nr 9 – w 18 października spotkanie z młodymi akwarystami, a 25 chyba już razem stawiamy akwarium. Akwarium powstające zbiorowym wysiłkiem wielu podforaków – już dziś dzięki. Myślę jednak, że nie skończą się na tym nasze kontakty z młodzieżą z tej szkoły. Trzeba je będzie jakoś przemyśleć, także i „logistycznie” bo np. już 19.10.11 o godz.14.00 jestem na pierwszym spotkaniu z młodymi akwarystami, uczniami w Gimnazjum nr 8 – i że nie będzie to pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie. Postaram się, by był ciąg dalszy.
Myślę, że powoli temat dojrzał do tego, by wypłynął na Forum jako temat ogólnodostępny, bo dojrzewa już chyba do tego, by nie być przykrywany np dyskusją „powiało chorobą” - choć może i ona jest ważna i na żarliwość zasługuje.
W mojej ocenie, popularyzowanie akwarystyki w szkole nie powinniśmy zaczynać od postawienia akwarium i idziemy dalej. Najpierw te parę spotkań z młodzieżą warto zrobić – by przybliżyć obowiązki świadomego akwarysty, pobudzić z jednej strony potrzebę, a także wypracować razem umiejętności tworzenia – zaplanowania i prowadzenia akwarium. Pokazać, jak korzystać z bogactwa naszego forum – dorobku i ogromnego potencjału pomocy, z jaką sobie my akwaryści spieszymy. Świadomym i chętnym młodym akwarystom będzie tylko łatwiej, a nas będzie więcej.
Może po 25.10.11 już to powinniśmy zrobić i wyjść z problematyką akwarium w szkole poza „dział administracyjny”.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Zwracam się o pomoc - Mirro tuninguje pokrywę dla tego akwarium, a brak mu statecznika 18W.
Może ktoś ma, ma pomysł jak zdobyć - proszę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

zdzislaw, a może zamiast 3x18W zrobi 4x18W? Wyszło by 0,64W/l i stateczniki już ma.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Tylko przy takim oświetleniu mogło by wystąpić trochę problemów. Bezpieczniej będzie zrobić 3x18W
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

OKO, Dzięki za - ale już po... Przed chwilą Cherry_ukasz - DZIĘKUJĘ - daje swój.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Może po 25.10.11 już to powinniśmy zrobić i wyjść z problematyką akwarium w szkole poza „dział administracyjny”.
Ja jestem wręcz za przeniesieniem tego wątku do działu ogólnego. Po co na nowo tłumaczyć o co chodzi.
zdzislaw pisze:19.10.11 o godz.14.00 jestem na pierwszym spotkaniu z młodymi akwarystami, uczniami w Gimnazjum nr 8 – i że nie będzie to pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie
Muszę nagabywać syna, aby zrobił publiczność :)
Może pójdziemy razem?
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

zulix pisze:Muszę nagabywać syna, aby zrobił publiczność :)
Może pójdziemy razem?
Już czuję się zaszczycony :podziw: ale nie zrejteruję, o nie :D

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

zdzislaw pisze:nie zrejteruję, o nie
Żartowałem. Niestety w środy pracuję od 8 do 19.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

zulix pisze: Niestety w środy pracuję od 8 do 19.
Ale zapewniam, że i tak w mojej prezentacji - jak w każdej - dużo będzie Ciebie i odwołań do Twoich tematów na naszym Forum :D

Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-10-15, 15:31 ]
zulix pisze:Ja jestem wręcz za przeniesieniem tego wątku do działu ogólnego.
I ja jestem za: do działu ogólnego! I moja autopoprawka co do terminu: już.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Witam! Wczoraj w Gimnazjum 9 mamy odbyte kolejne spotkanie - chyba już w gronie akwarystów, członków kółka akwarystycznego. Przygotowywaliśmy stawianie akwarium w dniu ... no właśnie - 27.10.2011 (czwartek), początek godz. 13.30. Termin wręcz przed chwilą uzgodniony z panią mgr Adrianną Chmiel - musieliśmy przyjąć ten termin za wiążący, by nie stawiać akwarium w dniu "wywiadówki" w szkole. A dla mnie jest też ważny, bo nie zmarnują się roślinki, których trochę, mam nadzieję, od Podforaków na spotkaniu dostanę :D .
Mam nadzieję, że jeszcze spośród nas podforaków ktoś będzie mógł uczestniczyć w tym terminie, we wspólnym dziele stawiania akwarium w szkole :) .
Informuję też, że dzisiaj spotkałem się na zajęciach pozalekcyjnych 14.00-15.10 z grupą młodych kandydatów na akwarystów w gimnazjum nr 8. Czy będą następne spotkania, czy mnie zechcą, czy dałem radę zainspirować do akwarystyki, czy przekonałem do naszego forum - zobaczymy. Pani profesor od biologii - ma namiary na mnie i podforaka.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

CZeść Zdzisławie bardzo mi sie podoba Twoja inicjatywa, chętnie bym pomógł ale nie mam czasu i za daleko.Do czego pije, a no bardzo dobrze wspominam swoje akwarium które założyłem w szkole w kantorku dla WFistów.hehehe. Dyrektorka przychodziła sie do nas uspokoić :mrgreen:I co zauważyłem nie mogliśmy się opędzić od dzieci(podstawówka) a właśnie dwóch chłopaków z gimnazjum strasznie sfiksowało na temat akwarystyki. Myślę że to fajny wiek na zajawki na przyszłość.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

grzeniu pisze:dwóch chłopaków z gimnazjum strasznie sfiksowało na temat akwarystyki. Myślę że to fajny wiek na zajawki na przyszłość.
Dzięki za wsparcie, a z tym wiekiem (gimnazjalistów) naprawdę masz rację, że fajny :D Chciałbym by było nas więcej, a czy sprostam chciejstwu swymi umiejętnościami, to nie wiem. Próbuję na razie i już, i nie jestem sam :D

Pozdrawiam
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

musieliśmy przyjąć ten termin za wiążący, by nie stawiać akwarium w dniu "wywiadówki" w szkole.
ee tam kogo wywiadówka interesuje, podforaki ważniejsze :P

moja szkoła :)
ada
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:39
Imię: Ada
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: ada »

Witam wszystkich podforaków
Debiutuję tym wpisem- ale jestem pod wielkim wrazeniem tego forum. O istnieniu ,,podforaka"dowiedziałam sie od Pana Zdzisława - bo to dzięki niemu zakładamy u nas w G-9 nowe akwarium.Po teoretycznym przygotowaniu zabieramy się do pracy.
Panie Zdzisławie dzieki wielkie za poświęcany czas, za to ,że ma Pan tyle energii i chęci aby stworzyć z uczniami coś naprawdę fajnego. dosłownie spadł mi Pan z nieba bo akwarium prosiło się o reanimację. Dziekuję również wszystkim, którzy pomagają wyposażyć to akwarium .
Pozdrawiam
Ada
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

ada pisze:Debiutuję tym wpisem
Witamy serdecznie :D
ada pisze: spadł mi Pan z nieba

Po trosze może i tak, ale do "Pana" mi daleko ;) - więc proszę (i w szkole i na forum i gdzie indziej też) o bezpośrednie zwracanie się do mnie przez Zdzisław, po prostu.
Ada dziękuję Ci za aurę jaką stwarzasz, by udało nam się kółko akwarystyczne w Twojej szkole stworzyć - a ja i inni ze mną też mamy radochę, że komuś przydatni możemy być i to akwarium też zrobimy razem.

Z wyrazami szacunku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”