Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[044] Solny dziwaczek :)

...czyli moje pierwsze krewetkarium morskie :D

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

[044] Solny dziwaczek :)

Post autor: MST »

No i stało się... :D
Po długich i efektywnych zachętach i namowach przyjaciół w końcu się zdecydowałem na moje pierwsze krewetkarium...słone. :)
Na wstępie chciałem także nadmienić, że nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie przyjaciół z forum i oczywiście mojej narzeczonej. Za wszystko oczywiście Wam wszystkim serdecznie dziękuję i proszę o dalsze wsparcie i liczę na Wasze doświadczenie, abym nie zrobił czegoś głupiego i nie zepsuł tego projektu. ;)
Przede wszystkim dziękuję:
- Cherry_Ukaszowi - za namowy i zachęcanie, wsparcie merytoryczne i pomoc przy kompletowaniu osprzętu
- Dżoenie - za namowy, wsparcie duchowe, oraz pomoc w kompletowaniu osprzętu
- gieniorkowi - za wodę z Jego działającego akwarium, oraz przekazaną wiedzę techniczną
- oraz przede wszystkim bandziorce - za namowy, wsparcie duchowe oraz za skałę - bez Ciebie ten projekt by nie ruszył i mam nadzieję, że będę w stanie się odwdzięczyć :całuski:

Na chwilę obecną trwa jeszcze kompletowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, szkło już jest zaopatrzone w wodę, skałę i filtr, więc będę aktualizował w miarę kompletowania sprzętu temat:

:arrow: Baniaczek:
35x35x36 ~ 44L

:arrow: Filtracja/cyrkulacja:
- AquaSZUT N500 - gąbka + ceramika PORO RING Tropical’a (tymczasowo) + węgiel aktywny
- Hydor Koralia Nano 900

:arrow: Oświetlenie:
- na razie 1xbelka IKOLA - aktynic 18W
Docelowo 2 belki IKOLA 18W 10'000K + aktynica (PC)

:arrow: Ogrzewanie:
- BRAK - temp. stała 24-25st C
- Wentylatorek 82mm + regulator obrotów DIY

:arrow: Podłoże:
- na razie brak (ew. syfki, które wyleciały ze skały)
Docelowo Live Sand

:arrow: Zasolenie:
- 1,024

:arrow: Żywa skała:
- na razie 5kg

Dodatkowo kilka wężowideł, jakieś małe "pchełki", jedna malutka rozgwiazdka. :)

Nie mam na razie aparatu (jedynie komórka), więc zdjęcie jedyne, jakie udało mi się zrobić:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 sie 2011, 21:01 przez MST, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Rozgwiazdka to asternia, pozbadz sie zanim ci sie namnozy bo bedzie plaga :P Pchelki to zapewnie kiełże, wesołe stworki ale wkurzaja bo jak łażą po koralach to je drażnią i zamykają.
Obrazek
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

MST pisze:Nie mam na razie aparatu (jedynie komórka), więc zdjęcie jedyne, jakie udało mi się zrobić:
Jak będziesz potrzebował sprzętu to służę, cieszę się że odpaliłeś w końcu szkiełko,czekam na rozwoj wydarzeń :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

kOkOz a co szkodzą ASTERINY? bo u mnie ani się szybko nie mnożą, ani nic nie jedzą..a jak MST będzie chciał Harlequin'a wpuścić to przynajmniej będzie się miał czym żywić :)

Bartku pokaż cały baniak jak tylko dostaniesz światełko ;)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

cherry_ukasz pisze:Bartku pokaż cały baniak jak tylko dostaniesz światełko ;)
No właśnie...czekam na beleczki IKOLI już ponad tydzień i nic. Miały być już wczoraj w Iguanie i chyba prędzej samemu zmontuję sobie belki. :/
Aparacik przyjedzie do mnie znad morza dopiero w niedzielę z rodzicami, więc na razie nie zrobię zdjęć. Do tego nie miałem czasu pomyśleć nad ułożeniem skałek, więc leżą sobie tak jakoś w akwarium - mało tego dopiero jutro przyjedzie pewnie cyrkulacja, a póki co jest włożona głowica AquaEL'a z deszczownicą, więc estetycznie to nie wygląda. :P :/
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

MST pisze:Nie mam na razie aparatu (jedynie komórka)
Przyjadę po zamówienie z e-rybki to nadrobimy zaległości :mrgreen:
cherry_ukasz pisze:póki co jest włożona głowica AquaEL'a z deszczownicą, więc estetycznie to nie wygląda.
Ale z tego, co mówisz, to tylko kwestia czasu- więc się nie przejmuj :)
Bartek, cieszę się, że się udało :)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Dżoena pisze:Przyjadę po zamówienie z e-rybki to nadrobimy zaległości :mrgreen:
No i Cię dziś nie było osobiście, a szkoda, bo nie mam pomysłu na ułożenie skały jeszcze i chciałem się poradzić. :(

Dziś przyszło zamówienie z e-rybki - dzięki zbiegowi okoliczności i drobnym negocjacjom w akwarium zamiast Resun'a 2000 zawitała Koralia nano 900. :)

Był nieco problem z ułożeniem, żeby nie robiła się pralka w akwarium, ale myślę, że już sobie poradziłem. ;)

Dodatkowo pojawiły się 2 nowe "stworki" po tym, jak ratowałem Zoa z uszkodzonej paczki. :/
Pierwszy z nich wylazł przed chwilą na szybę - przypomina ślimaka, wielkości 2mm / 4mm, a jego skorupka wygląda nieco, jak ziarnko kawy.
Drugie stworzonko, które zauważyłem przypomina mi dosłownie kilkudniową przezroczystą krewetkę (chyba, że moje Blue Pearle jakimś cudem przeskoczyły (ok. 2,5metra) z kreweciarni. :P
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Pewnie przeskoczyły :mrgreen: pozdrawiam i czekam na zdjecia żeby sie jakoś zainspirować, bo też planuje i planuje rozmieszczenie skały.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

To już 7 dzień istnienia akwarium. :)
W końcu dorwałem aparat, tylko ze względu na to, że kiepski ze mnie fotograf i fakt, że akwarium nie ma jeszcze wszystkich sprzętów (głównie czekam na belki IKOLA z kompaktami 18W 10'000K), toteż zdjęcia robione przy świetle 18W actynic.

Dziś walczyłem ze skałą i oto co ułożyliśmy wspólnie z Kasią:

Obrazek

Na pewno dojdzie jeszcze odrobinę skały - wizja już jest. ;)

A oto jeden z mieszkańców (aktualnie mój ulubieniec) - robi sobie od kilku dni spacer po szybach akwarium. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Moja propozycja - nie opieraj skały na bocznych ścianach akwarium - problem z czyszczeniem :/ no ale na razie większą ilością skały bym akwarium nie zagracał ;)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

cherry_ukasz pisze:(...) na razie większą ilością skały bym akwarium nie zagracał ;)
Na razie i tak kaski brak, a skała w Rzeszowie droga, jak fiks - pytałem w Iguanie 2 dni temu - 57zł/kg. :/
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

No i jeszcze tak, żeby nie było, że życia w moim baniaczku nie było. Zoa'ski czekająca na odbiór przez Dżoenę.

Obrazek


Edit:
Na dzień dzisiejszy tj. 12.08.2011 - widać, że dojrzewanie zbiornika ruszyło pełną parą - od kilku dni na dnie i na skale siadł taki brązowawo-rudawy nalot, oraz kilka malutkich skupisk takich, jakby miktoskopijnych zielonych-fluo rureczek na skale. :)
Niestety akwarium pochłonęło moją uwagę do tego stopnia, iż nieco zaniedbałem 30L kosteczkę z krewetami i teraz mają dużo żarełka (glonów). :P
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Wczoraj wieczorem w akwarium pojawiły się nowe szczepki, które otrzymałem od Cherry_Ukasza, za co bardzo dziękuję. :D

Niestety jeszcze nie umie robić zdjęć przy niebieskim świetle, więc jakość pozostawia wiele do życzenia. :P

Obrazek

Obrazek

Do tego mam jednego malutkiego, zielonego grzybka, tylko coś mi ostrości nie udało się złapać, ale zdjęcie dodam później. :/
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

To ja tak od siebie dodam nazwy korali:
1. Xenia Umbellata
2. Pinnigorgia
3. Capnella Imbricata
4. Discosoma sp.15

No to widzę, że powoli życie się pojawia - jak to się przyjmie - będziem myśleć nad kolejnymi ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

35 dzień istnienia mojego prawie oceanu... :P

Obrazek

Na razie jeszcze nieco pustawo, ale myślę, że powoli się to zmieni. :)
Już wiem, że chcę głównie mieć ZOAski. :)
Oto co już mam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powyłaziło nieco rurówek ze skały:
Obrazek

Nawet glony są przepiękne i kolorowe - coraz więcej pojawia się tych dobrych gloników - złe ustępują. ;)

Obrazek

Krytyka i wskazówki mile widziane. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”