Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[300] The Grudge

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

lukiki, te skalary są wspaniałe, bardzo się mi podobają, aranżacja jest również moim zdaniem bardzo dobra, ale jakoś jedno do drugiego niezbyt mi pasuje. Nie wiem czemu, ale takie mam odczucie. Może to przez to, że w tego typu aranżach przeważnie są malutkie rybeczki.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Mi też niestety aranżacja się bardzo podoba. Dlatego niestety że sam takie bym chciał mieć a pakuje u siebie do akwarium coraz to nowe roślinki :-(
lukiki
Posty: 76
Rejestracja: 04 paź 2011, 20:30
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 300 OW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: lukiki »

SDD pisze:aranżacja jest również moim zdaniem bardzo dobra, ale jakoś jedno do drugiego niezbyt mi pasuje. Nie wiem czemu, ale takie mam odczucie.
Wydaje mi się dlatego,że przyzwyczailiśmy się,by widzieć takowe ryby w zbiornikach biotopowych,lub zwykłych niewyszukanych roślinniakach.
Zagospodarowanie miejsca dla takiej ryby w zbiorniku w połączeniu z ułożonym hardscapem,to dla mnie pewne wyzwanie.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

lukiki, hardscape jest po prostu genialne. Rzadko widzi się takie dopracowane ułożenie korzeni. Widać tu bardzo fajnie wykorzystaną przestrzeń z pozostawionym miejscem dla ryb. Ogólnie nie lubię aranżacji typu wyspa. Sam takich staram się unikać. Ale to co udało Ci się "spłodzić" jest na prawdę urzekające i ciężko wzrok oderwać. Fajnie, że zdecydowałeś się tu założyć temat ze swym zbiornikiem, bo aranżacja jest rewelacyjna i była by to niepowetowana strata, gdyby taki zbiornik ominął podforaka.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Aranżacja doskonała i może osobiście nie przepadam za skalarami jednakże będę Cię tutaj odwiedzała i zobaczę jak się zbiorniczek rozwija :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Baniaczek piękny. Korzeń prezentuje się rewelacyjnie, że o rybach nie wspomnę ;)
Ciekawi mnie jak podłoże się będzie prezentować z biegiem czasu. Będziesz wpuszczał jakieś L-ki?
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Zastanawiam się czy będziesz wysyłał zdjęcie w maju na wiadomy konkurs? Bo aranż bardzo przyzwoity - a jest jeszcze niemal 90 dni na dopracowanie... W pierwszej 500 powinien się zmieścić... a w której setce - to już trudno wyrokować... ;)
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

lukiki pisze:Miłego oglądania.
Nie mogę się napatrzeć 8-(

Jak dla mnie nic dodać nic ująć.
lukiki
Posty: 76
Rejestracja: 04 paź 2011, 20:30
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 300 OW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: lukiki »

K2 pisze:Będziesz wpuszczał jakieś L-ki?
Ogólny zamysł obsady jest następujący:
-6 Peru
-2 Altumy
-20 Bystrzyk ozdobny ''Withe Fin'' na dniach chyba będzie,bo z Czech musi dojechać.
-20 Otosków ( 6 już jest )
-2 L204
Max pisze:Zastanawiam się czy będziesz wysyłał zdjęcie w maju na wiadomy konkurs? Bo aranż bardzo przyzwoity - a jest jeszcze niemal 90 dni na dopracowanie... W pierwszej 500 powinien się zmieścić... a w której setce - to już trudno wyrokować... ;)
Ahh,gdybym miał magiczną różdżkę,to bym zdążył :D
A tak serio,to nie dam rady przez tyle dni wyciągnąć tą aranżację,za dużo pracy jest tutaj jeszcze.
Sam oscyluje granice jeszcze 4 miesięcy,gdy będę mógł uznać,że jest już jak powinno być.
Mirro pisze:Fajnie, że zdecydowałeś się tu założyć temat ze swym zbiornikiem, bo aranżacja jest rewelacyjna i była by to niepowetowana strata, gdyby taki zbiornik ominął podforaka.
Dostrzegam,tu przychylność,szczerość i co ważne brak zawiści,który często się spotyka gdy masz zbiornik ''na wypasie'' ,że OW,że HQI,że takie podłoże itp,itd.
Tutaj jest luzik i dla mnie gitara ;)

Na konkurs wędruje ta aranżacja.

Obrazek
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Zawiść, zazdrość , te brzydkie uczucia musi taki baniak wzbudzać - w końcu jesteśmy tylko ludźmi, którzy też chcieli by takie cacko posiadać... :lol:
Aranżacja na IAPLC fajna, i jak widzę zgodna z trendami. Już widzę że moje zarośla będą mocno odstawać... :roll:
lukiki
Posty: 76
Rejestracja: 04 paź 2011, 20:30
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 300 OW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: lukiki »

Max pisze: Już widzę że moje zarośla będą mocno odstawać..
W ogóle się tym nie przejmuj,ja wysyłając rok temu,też odbiegłem od trendów.
Ale czerpię z tego frajdę,że takowa zabawa ma miejsce.

Aranżacja,która brała w zeszłym roku udział w IAPLC zajęła 464 miejsce.

Obrazek

Rób swoje Andrzej i do przodu,będzie dobrze ;)


Przeniesienie zdjęć na nasz serwer aby nie zginęły w czasie - zulix
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, 17:35 przez lukiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

lukiki pisze:Aranżacja,która brała w zeszłym roku udział w IAPLC
A tej, to Ci nie zazdroszczę ;) - bo nie lubię czerwonych "zafarbów" :mrgreen:
A tak na poważnie, to daleko od trendów nie odbiegłeś, zwłaszcza efektu benedyktyńskiego kunsztu i cierpliwości :D
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

lukiki pisze:Aranżacja,która brała w zeszłym roku udział w IAPLC zajęła 464 miejsce.
Też przyjemna , w zeszłym roku nie brałem udziału, bo zmieniałem baniak i nie zdążyłem z aranżem , porzednia mocno zarośnięta (DUŻO CZERWONEGO! :mrgreen: ) zajęła 316 lokatę na jubileuszowym IAPLC 2010.
Mam wrażenie że w swojej obecnej pozostawiłeś układ ten sam, ale całkiem zmieniłeś rośliny... stąd z gąszczu zrobiły się gór szczyty? ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Piękne robisz te akwaria zazdroszczę :mrgreen:
Pomysł na aranżacje mi sie mniej podoba niż samo wykonanie bo dość popularny schemat ale wykonanie faktycznie piękne. Nabiera mnie na zainwestowanie pieniędzy i czasu żeby coś takiego stworzyc, choc wcześniejsze aranżacje ciekawsze. Myślę ze możesz mieć kłopoty jak podrosną ryby będzie ciasno i dozowanie CO2 może odbić sie na zdrowiu skalarów. Choć może Ci sie uda zrobić takie piękne akwarium roślinne z dzikimi skalarami.
Tak czy siak kopara opada życzę powodzenia na konkursie bo wydaje mi się ze pisałem juz w wątku z tamtym akwarium (zapowiadałeś że będzie ciekawie) z tym ze było ono w takim stadium jak to teraz.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 23:00 przez grzeniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Markiz

Post autor: Markiz »

o ile ta pozycja jakaś tam nie przemawia do mnie a tyle lubię akwa otwarte z podwieszanym oświetleniem i skalarki, ach skalarki.....
i tak już za dużo jak na siebie napisałem :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”